Çiftlik İlçesi Şehit Nurettin Tekin Z Kütüphanesi açıldı

GÜNCEL - 2018-02-08 08:13:01

Çiftlik İlçesi Şehit Nurettin Tekin Z Kütüphanesi açıldı
Bu içerik 3366 kez okundu.

Niğde Emniyet Müdürlüğü tarafından yürütülen Zenginleştirilmiş Kütüphane Projesi kapsamında Çiftlik İmam Hatip Ortaokuluna Şehit Nurettin Tekin ismini taşıyan ''Zenginleştirilmiş Z Kütüphane'' düzenlenen törenle hizmete açıldı.
Törene Niğde Valisi yardımcısı Ekrem Aylanç, Çiftlik ilçe kaymakamı Çağlar Partal, Çiftlik ilçe belediye Başkanı Serkan Güzel, İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Yaşar, Niğde Emniyet Müdürü Salim Cebeloğlu, Şehit Nurettin Tekin’in ailesi kurum Müdürleri, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı. 
Çiftlik İlçe Belediye Başkanı Serkan Güzel; “ Çağımızın en büyük gücü bilgidir. Teknolojinin gelişmesinden dolayı televizyon, internet telefon gibi elektronik araç ve gereçler gelişmektedir. Bu araç ve gereçler ne kadar gelişirse gelişsin kitapların yerini tutamaz. Bu duygu ve düşüncelerle okulumuza açılan Z kütüphanede emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.
Z Kütüphanenin açılış töreninde konuşan Niğde Vali Yardımcısı Ekrem Aylanç; “ Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek programı (ÇOGEP) kapsamında; öğrencilerin sosyal gelişimine katkıda bulunmak, toplumsal yaşama ilişkin bilgi ve becerilerini artırmak, öğrenme ve araştırma becerilerini geliştirmek, öğrencileri suç ortamından uzak tutmak, verimli zaman geçirmelerini sağlamak, toplumsal farkındalık ve duyarlılıklarını geliştirmek, milli kimlik ve aidiyet duygularını geliştirmek, emniyet teşkilatı ile bölge insanı arasında diyaloğu arttırmak ve bilinçli nesillerin yetişmesine katık sağlamak amacıyla, 81 ilimizde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenen okullarda Asayiş Dairesi Başkanlığı koordinesinde Zenginleştirilmiş Kütüphane Projesi uygulamaya konulmuştur” dedi.
Vali Yardımcısı Aylanç, “Zenginleştirilmiş kütüphaneler( Z Kütüphane); zekâ oyunları, okuma ve dinlenme materyallerinin bir arada bulunduğu, sesli ve elektronik kitaplar gibi alternatif okuma seçeneklerinden öğrencilerin faydalanabileceği, taşınabilir raflarıyla ahşap ve kumaş malzemelerle kaplanmış duvarlarıyla estetik ve pedagojik açıdan uygun renkleriyle çocuklarda okuma alışkanlığı ve zevki uyandıran, onları kütüphaneye çekecek mekânlar şeklinde tasarlanmaktadır. Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Dairesi Başkanlığı koordinesinde yukarıdaki standartlarda oluşturulan Z kütüphanelere aziz şehitlerimizin isimleri verilmiştir. Niğde İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından Çiftlik İmam Hatip Ortaokuluna Şehit Nurettin Tekin isimli Z kütüphane kurulumu tamamlanmış olup, öğrencilerin kullanımı için hizmete açılmıştır” şeklinde konuştu.
Açılış Kurdelesinin kesilmesinin ardından  Niğde  Vali Yardımcısı Ekrem Aylanç ve  Şehidin Babası ve Protokol üyeleri Kütüphaneyi gezdiler. (Haber: Ali Erşan Öztürk)

 

Matbaa/Ofset Baskılarınız İçin Tıklayınız

Matbaa/Ofset Baskılarınız İçin Tıklayınız

13:16 -

Metruk Yapılara Polis Denetimi

Metruk Yapılara Polis Denetimi

07:21 - ASAYİŞ

Vali Şimşek Sevgi Çocuklarının Konuğu Oldu

Vali Şimşek Sevgi Çocuklarının Konuğu Oldu

07:14 - GÜNCEL

Niğdeli Gaziler Kahramanmaraş’ta

Niğdeli Gaziler Kahramanmaraş’ta

07:08 - GÜNCEL

Bakan Yardımcısı Kavaklıoğlu, Valiliği Ziyaret Etti

Bakan Yardımcısı Kavaklıoğlu, Valiliği Ziyaret Etti

07:05 - GÜNCEL

Cumhurbaşkanı Niğde’ye Geliyor

Cumhurbaşkanı Niğde’ye Geliyor

06:52 - GÜNCEL

sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri