Niğde Belediyesi Yaz Spor Okulları Açıldı

GÜNCEL - 2017-07-08 09:11:39

Niğde Belediyesi Yaz Spor Okulları Açıldı
Bu içerik 2836 kez okundu.

Niğde Belediyesi’nin çocukların yaz tatillerini sporla değerlendirmeleri amacıyla düzenlediği yaz spor okulları Ömer Halisdemir Meydanı’nda düzenlenen törenle açıldı.Çocukların fiziksel, zihinsel, sosyal ve kültürel gelişimlerini sağlamak amacıyla yaklaşık 2 ay sürecek olan yaz spor okullarının açılışına AK Parti Niğde Milletvekili Alpaslan Kavaklıoğlu, Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan ve Yaz Spor Okulları'na kayıt yaptıran öğrencilerle veliler katıldı. Açılışta yaptığı konuşmada sporun her türlüsüne destek verdiklerini vurgulayan Belediye Başkanı Faruk Akdoğan Yaz Spor Okullarında 4 ayrı branşta kurs verileceğini söyledi. Başkan Akdoğan, ‘’ Her sene olduğu gibi bu yıl da Niğde Belediyesi olarak çocuklarımızın yaz dönemlerinde sporla ilgilenmeleri için düzenlediğimiz Yaz Spor Okulları’nı açıyoruz. Yaz spor okullarımızla, çocuklarımızın hem yaz tatillerini iyi değerlendirmelerini sağlamak hem de onların sağlıklı gelişimine katkıda bulunmayı amaçlıyoruz. Çocuklarımız hangi spor dalına yatkınsa o branşta eğitim vererek sporu sevdirmeye gayret gösteriyoruz’’ dedi.

YÜZMEYE YOĞUN İLGİ

Yapılan başvurular arasında en fazla talebin yüzme branşında olduğunu söyleyen Başkan Akdoğan, ‘’ Yaz Spor okullarımızda futbol, basketbol, tekvando ve yüzme yer alıyor. Bu sene en fazla talep yüzmeyle ilgili. Şu ana kadar 222 öğrencimiz yüzme kursuna kayıt yaptırmış, futbola 120, basketbol 74, tekvando 64 olmak üzere 480 çocuğumuz yaz spor okullarından faydalanacak. Açılıştan sonra gelen çocuklarımızın da kaydını alıyoruz. Kayıtlarımız hala devam ediyor’’ diye konuştu.

KADROMUZU YENİLEDİK

Konuşmasında Niğde Belediyespor’a da değinen Akdoğan, Niğde Belediyespor’ un amacının şampiyonluk olduğunu söyledi. Belediye Başkanı Faruk Akdoğan önümüzdeki günlerde Niğde Belediyespor’un iki ayrı kamp döneminin olacağını da kaydetti. Akdoğan, ‘’ Bu sene 12 futbolcu transfer ederek hem kadromuzu yeniledik hem de takımımızın güçlenmesini sağladık. Niğde Belediyespor bu sene başa güreşecek takımlardan bir tanesi’’ şeklinde konuştu.

AMATÖR SPOR KULÜPLERİNE DESTEK VERİYORUZ

Yaz Spor Okulları’nın açılışında yaptığı konuşmada tüm amatör spor kulüplerine destek verdiklerini belirten Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, ''Niğde Belediyesi olarak İlçe, köy ve kasaba ayrımı yapmadan amatör kulüplerimizin tamamına, yasaların öngördüğü şekilde destek veriyoruz’’ ifadelerini kullandı.

BELEDİYE BAŞKANIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUM

AK Parti Niğde Milletvekili Alpaslan Kavaklıoğlu ise yaptığı konuşmada, ‘’ Niğde Belediyesi çeşitli alanlarda çok güzel hizmetler yapıyor. Gençlerimizi sporla buluşturan ve her zaman amatör spora destek olan Belediye’miz var. Bundan dolayı Belediye Başkanımız Sayın Faruk Akdoğan’a teşekkür ediyorum’’ ifadelerini kullandı. Yapılan konuşmaların ardından Yaz Spor Okulu'na kayıt yaptıran öğrencilere seçtikleri branşların formalarını dağıtan AK Parti Niğde Milletvekili Alpaslan Kavaklıoğlu ve Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan çocuklarla hatıra fotoğrafı çektirdi.

Sende Yorumla...
Niğde-Adana Otobanda Kaza : 21 Yaralı

Niğde-Adana Otobanda Kaza : 21 Yaralı

19:46 - ASAYİŞ

,lkeli

,lkeli

13:16 - GÜNCEL

matbaaa

matbaaa

13:16 -

Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı

Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı

08:43 - GÜNCEL

Metin Usta’ya Son Veda

Metin Usta’ya Son Veda

08:42 - GÜNCEL

MHP Niğde İl Başkanlığına Cumali İnce Resmen Atandı

MHP Niğde İl Başkanlığına Cumali İnce Resmen Atandı

08:35 - GÜNCEL

Niğde'li Metin Usta Kaza Kurbanı

Niğde'li Metin Usta Kaza Kurbanı

08:40 - GÜNCEL

15 TEMMUZ ANISINA...

15 TEMMUZ ANISINA...

15:23 - GÜNCEL