Advert
Giriş Tarihi : 31-10-2017 07:40

KÖTÜ KOMŞU

ABD nin Dünyayı karıştırıp kaosa sürüklediği Bizim açımızdansa hem içerde sınırlarımız içinde hem de sınırlarımız dışında savaş vermek zorunda bırakıldığımız bir boğma çevreleme kuşatma ile karşı karşıya kaldığımız biraz da umutların kırıldığı bir dönemeçten geçiyoruz.
Bunun doğal yansıması olarak ta iç piyasa da daralma nakit akışında tüm esnafın sıkıntısını görüyoruz .bu tablonun içinde belki gözden kaçmış olabileceğini düşündüğüm bazı güzel gelişmeleri sizlerle paylaşmak istedim bu yazımda.
Kötü komşu insanı mal sahibi edermiş….. ABD ve Avrupa nın üstü kapalı uyguladığı(dost ve müttefik) Anbargo lar yüzünden kendi paramızla silah alamaz olduk verirlerse de şartı verip şurada kulanamazsın şuna kaşı kulanamazsınız gibi dayatmaları önümüze koydular.90 lı yıllarda Almanya ,nın Leopar tank ları ,nı Güney Dogu da kullanamazsınız dediği ,şimdi ABD nin kendi paramızla almak istediğimiz halde bize paramızla vermeyip YPG ,PKK ve DEAŞ gibi terör örgütlerine uçaklarla gemilerle binlerce tırlarla gönderdiği gibi.
Kendi silahımızı Tankımızı Helikopterimizi yapalım deyince de epey bedel ödedik . Aselsan intiharları Isparta uçağında kaybettiğimiz birçok ilim adamı gibi. şimdi bunların büyük çoğunluğunun üstesinden gelmeyi başardık size birkaç örnek sunacağım.
Milli piyade tüfegimizMPT-76 Komando birliklerimize dağıtıldı. MPT-55 Tüfeği de Cumhur başkanlığı ve Başbakanlık korumalarına dağıtıldı.
MKEK ‘ un kendi öz kaynakları ile üretilen bu silah Dakikada 650 mermi atış hızına ,Gece ve Gündüz görüşüne uygun Her türlü hava şartlarında kullanıla bilme özelliğine sahip sınıfının en üstün Performansı na sahip Yeni nesil silahlardan sayılıyor.
İHA ve SİHA gibi insansız hava araçlarımızla Terörle mücadelede epey yol katettik.
Askeri sanayide her geçen gün büyüyen Türkiye ihracat ta da büyümeye başladı .Altay tankı Atak helikopteri zıhlı araçlar savaş gemisi derken Türk zırhlısı EJDER Tunus dan sonra Özbekistan’a İhraç edildi .Nurol Makine yut dışına açılma konusunda önemli bir başarıya imza atarak Rus ve Çinli firmaları gride bırakarak Özbekistan da 1000 adet üretim konusunda anlaşmaya varıldığını açıkladı. Ejder Yüksek koruma seviyesi ile dikkat çekiyor.
Bir diğer örnek se TÜRK TIRAKTÖR satışından sorumlu genel müdür yardımcısı Özdemir Türk traktör olarak Dünyanın en büyük 4. Pazarına sahip Türkiye de üretilen traktörlerin%76 sını biz üretiyoruz.
Tümosan 50 Beygirden 115 Beygire kadar %100 yerli motor üreten Türkiye nin tek firması olduğunu 5 Kıtada 130 dan fazla ülkeye ihracat yaptıklarını bu ihracatın har geçen gün artarak devam ettiğini söyledi. Nereden nerelere gelindi. Emareler güzel.
Biraz sıkıntı çeksek te Bize her yönden saldırsalar da Türkiye nin gelişmesini büyümesini İnşaallah kimse engelleyemiyecek Bizim Rehavetimiz Boş vermişliğimiz de kötü. Ama…… sıkışınca Dara düşünce hiçbir millette olmayan ayrı bir cesaret ayrı bir Feraset ayrı bir Kahramanlık bizim Kanımızda var.
Gelecek günler İnşaallah hepimiz için iyi olacak.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA