BİLE BİLE LADES
Oğuz ÖZDEM

BİLE BİLE LADES

Bu içerik 790 kez okundu.

Şu an için belki “referandum meselesi gündeme geldi de şu Barzani denen herifin gerçek yüzünü gördük” diyenleriniz olabilir.
Oysa bilindik bir sözdür: “asıl azmaz bal kokmaz, kokarsa yağ kokar onun da aslı ayrandır.” Diye.
Kimse şimdi “kandırıldık” diyemez.
Açılımla başlayan ama daha birinci yılında foyaları açığa çıkanlara gereğinden fazla müsamaha edildiği yazıldı, çizildi.
Barzani’nin ülkemizde itibar gördüğü yıllarda Cumhurbaşkanımız “baldıran zehri içeceğiz, bu meseleyi halledeceğiz” demişti. Keşke olsaydı. Keşke o baldıranı içsek de mesele hallolsaydı.
Ama olmadı.
Olmayacağı belliydi.
Bu işler, kerameti kendinden menkul, akilliği tartışılır, tek özelliği herkes tarafından tanınıyor olması dışında bir getirisi olmayacak “akil adamlar” adı verilen grupla, bu kadar önemli ve vahim bir meselenin sonuçlanamayacağı o kadar belliydi ki.
Üstelik yanılmıyorsam kişi başı 40.000 TL aldılar ve milyonlarca Liramız heba oldu. Ortaya koydukları tek bir somut çalışma olmadı. (bu arada para almayanlar veya gerçekten bir şey yapabilir miyiz diye çalışanlar da olmuşsa onların hakkını teslim edelim.)
Şuraya gelmek istiyorum.
Başta da belirttim. Karşımızda muhatap aldığımız kitle terör örgütü ve onu Kuzey Irak’ta kontrol eden Barzani.
Kim bu Barzani?
Kendisi önemli değil de geçmişine bakalım çünkü Barzan aşiretinin özellikle 1800’lü yıllardan sonra çıkardığı başkaldırılar ve isyanlarla yanında özellikle amcası Abdüsselam Barzani’nin Ruslarla işbirliği yaparak İstanbul’da isyan çıkarmasını unutmamalıydık.
İşin ilginç tarafı bu adama önce Sultan Reşat madalya takmıştı. Çok geçmeden de isyan çıkardığı için idam edildi.
Tam burada şu söz geldi aklıma hani derler ya “tarih tekerrürden ibarettir” ve arkasından da derler ya “eğer ibret alınsaydı tekerrür eder miydi?” diye.
Cuk oturdu.

DİĞER YAZILAR
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Metruk Yapılara Polis Denetimi
Metruk Yapılara Polis Denetimi
Vali Şimşek Sevgi Çocuklarının Konuğu Oldu
Vali Şimşek Sevgi Çocuklarının Konuğu Oldu

seks shop | seks shop | seks shop | istanbul seks shop | istanbul seks shop | istanbul sex shop | sex toys istanbul