TAK-TİK-TAK-TİK-TAK-TİK
Oğuz ÖZDEM

TAK-TİK-TAK-TİK-TAK-TİK

Bu içerik 789 kez okundu.

Tik-tak da çalışabilirdi ama o tak-tik çalışırsa siyaset olduğunu belli eder.
Seçimlere-- ben katılmasam da-- daha iki yıl var. Ben katılmasam da diyorum çünkü bana göre bu seçimler 2019’a kalmaz, nedenini bir sonraki yazımda açıklayacağım şimdi mevzu bu değil.
Her ne kadar bu güne kadar ihtiyaç duymadıysa da AK partinin yelpazenin merkeze yakın kısmına ihtiyaç var. Kuruluşunda her kesimden oy alabilmek için yelpazenin açısını mümkün olduğu kadar geniş tutmuş olsa bile, zaman geçtikçe bu açı sağ doğru yattı gitti.
Şimdi tekrar merkeze doğru açması lazım açıyı ki o aradaki boşluğu doldurabilsin. İşte taktik burada devreye giriyor.
Kim kapatabilir? Elbette siyasi kimliğinde merkez yazan birisi. Tansu Uçuran Çiller.
Bu isim 20 yıl önce Süleyman Demirel’in gözbebeği olarak başbakanlık koltuğuna oturmuştu ama sonrasında kendi bile pişman olmuştu rahmetli. Herkes belki gaflarıyla hatırlar onu ama ben daha çok –-ismi yanlış hatırlamıyorsam--Selçuk Parsadan adlı şahıs tarafından başbakanken dolandırılışını hatırlarım.
Tamam, fikren sağın merkeze yakın kısmına yakın duruyordu ama döneminde ülkücüler hakkında söylediklerine baktığımızda da soldan hayli uzak olduğunu görüyorduk.
Tansu Uçuran Çiller’le ilgili ayrı bir köşe yazısı düşünüyorum eğlenceli olacak şimdiden söz verebilirim.
Bu taktiksel yaklaşımla AK Parti merkeze yakın yeri kontrol altına alabilir, oradaki oylardan yararlanabilir mi? Bence hayır.
Bu yama o deliği kapamaz.
Peki şu anda flört durumundan ziyade sadece platonik bir hisle yakın görünün MHP ile ittifak veya Devlet Bahçeli’ye paye söz konusu olabilir mi?
Belli bir aşamadan sonra, yani MDP kurulur, ülkücü oylar yarılanır, MHP’nin baraj altı kalma endişesi oluşursa belki; ama benim tanıdığım devlet adamı Devlet Bahçeli, ikbal için yapmaz bunu.
Devlet için yapar ama koltuk için yapmaz.
Bundan 15 yıl önce olsaydı belki soldan birkaç oy alabilirdi ama artık AK Parti, sol veya sola yakın merkez demokrat kesimden bir oy dahi alamaz bu net.
İşte bu aradaki boşluk aslına öyle iştah açıcı bir konumda ki, iki yıl boyunca tüm siyasiler saatlerini bu alan için kurdular.
tak-tik, tak-tik tak-tik.

 

DİĞER YAZILAR
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Metruk Yapılara Polis Denetimi
Metruk Yapılara Polis Denetimi
Vali Şimşek Sevgi Çocuklarının Konuğu Oldu
Vali Şimşek Sevgi Çocuklarının Konuğu Oldu

seks shop | seks shop | seks shop | istanbul seks shop | istanbul seks shop | istanbul sex shop | sex toys istanbul