GERİLİYORUZ
Oğuz ÖZDEM

GERİLİYORUZ

Bu içerik 407 kez okundu.

Yok geri geri değil yanlış anlamayın, gerim gerim geriliyoruz.

   Niye?

  Çünkü seçime gidiyoruz.

  60 yaşındayım, üst üste koyduğunuzda nerdeyse her yılda bir seçime denk geliyor kaba bir hesapla kırk seçimde oy vermişim. Üzülerek ifade edeyim ki şöyle ağız tadıyla bir oy vermeye gidemedim. Çoluk çocuk toplanıp güle oynaya bayrama gider gibi oy vermeye gitmek en büyük özlemim oldu.

   Hangi parti ne söylüyor diye tek tek burada yazmaya kalmayacağım. Hepimiz televizyonlarda, gazetelerde, sosyal medyada takip ediyoruz. Tek kelimeyle hepsinin ağzında ötekini suçlayan ifadeler var.

  Tüm söylemlerin karşılığında alınacak şey sadece ama sadece bir oy. Karşılığı belediye başkanlığı.

  Çok değil bundan otuz kırk yıl önce bırakın muhtarlığı, belediye başkanlığına, milletvekilliğine aday bulmak bile meseleydi. Teklif götürülenler nazlanır, aday olmak istemezlerdi ki bunun üzerine “ya ol ya bul” lafı çıkmıştır.

  Şu geldiğimiz noktaya bakınız.

  Hemen her gün hangi siyasi parti diğerine ne diyecek diye bekliyoruz. Söylemler sertleştikçe karşılığı daha da sert geliyor.

   Bir şeye dikkat etmenizi isterim. Ortamı gerenler genellikle tepedekiler. Belediye başkan adaylarına kalsa her şey çok güzel olacak. Ne güzel görüntüler geliyor. İşte o görüntüleri görünce içim ısınıyor, “işte bu!” diyorum böyle olmalı. Perşembe belediye başkanı gitarıyla stüdyoya girmiş seçim şarkısı yapmış, İzmir belediye başkanları harika yarışıyor, Türkiye’nin hemen her yerinde başkan adayları projeler açıklıyor, sokak sokak geziyor, bire bir insanla temas kuruyor, şakalaşıyor, gülüyorlar. Biliyorlar ki 31 Marttan sonra yine aynı kahvede oturacaklar, aynı camiye gidecekler, aynı sokakta karşılaşacaklar, cenaze namazında saf tutacaklar, komşuların düğününde halay çekecekler.

   Farklı parti adayları birbirlerine başarı diliyor, karşılaşınca kucaklaşıyorlar, sitemleri bile şaka yollu. Çok nadir gelen olumsuz şeyleri de görmeyi verdik mi ne güzel.

 Akşama kadar kulaklarımıza doğru kıvrılan dudak kenarlarımız, akşam olup da haberlerin karşısına geçip liderleri dinlemeye başlayınca, çenemize doğru kayıveriyor. Yüzümüz asılıyor, kalbimiz kararıyor, bildiğimiz tüm küfürler aklımıza geliyor, gerim gerim geriliyoruz.

   Bunları söylediğim bir arkadaşım “Bunca seçimde gerildik, kopmadık bu da geçer” dedi. İnşallah.

DİĞER YAZILAR
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Metruk Yapılara Polis Denetimi
Metruk Yapılara Polis Denetimi
Vali Şimşek Sevgi Çocuklarının Konuğu Oldu
Vali Şimşek Sevgi Çocuklarının Konuğu Oldu

seks shop | seks shop | seks shop | istanbul seks shop | istanbul seks shop | istanbul sex shop | sex toys istanbul