Advert
BEN BU SÖZE TAKILDIM…
Oğuz ÖZDEM

BEN BU SÖZE TAKILDIM…

Bu içerik 417 kez okundu.

Çoğunuzun dikkatinden kaçmamıştır ama ne kadar irdelediniz bilmiyorum ama ben Perşembe günü Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Trump arasında geçen telefon konuşmasındaki bir söze acayip taktım.
Trump demiş ki “Bizi fazla eleştirmeyin”.
Belki ilk bakışta çok da fazla bir önem taşımadığı düşünülen bu sözün kullanılış şekli o kadar önemli ki.
Şimdi senaryoyu birlikte yazalım, önüne arkasına bir şeyler koyalım daha iyi anlaşılacaktır.
Bakınız eğer Trump bu sözü kullanırken parmağını sallaya sallaya konuşmuşsa tam anlamıyla bir tehdittir. “Bak kardeşim adamı kızdırmayın bizi fazla eleştirmeyin, eğer bu tavrınıza devam ederseniz sizi de düşman gibi görürüz” mü demek istedi acaba?
Yoksa “Sayın Erdoğan siz ikide birde bizi kalın harflerle, sert tonda eleştiriyorsunuz, bunu yapmaya devam ederseniz karışmam haaa…” mı demek istedi acaba?
Veya “Sayın Erdoğan Biz müttefikiz ama siz bizi ne diye eleştirip duruyorsunuz, siz böyle yapmaya devam ederseniz biz de daha fazla PYD ye yardım ederiz haberin olsun” mu demek istedi.
Veya “ Sayın Erdoğan efendim lütfen daha fazla eleştirmeyin haklısınız biz bir halt ettik, sizin terör örgütü saydığınız bir gruba silah verdik, hata ettik daha fazla eleştirip bizi ezmeyin” mi demek istedi acaba?
Veya “Sayın Erdoğan bizi daha fazla eleştirerek diğer ülkelere karşı bizi küçük düşürmeyin, yeter artık hatamızı anladık” mı demek istedi acaba?
Yoksa “ Bizi daha fazla eleştirmeyin biz de sizi eleştirmeye başlarız o zaman iş çığırından çıkar” mı demek istedi acaba?
Yoksa “Sayın Erdoğan lütfen bizi daha fazla eleştirip ABD halkına karşı mahcup edip durmayın, zaten parasal sorunlar yaşıyoruz, muhalefet ağzımıza tükürdü, kepenk kapattık baksana kardeşim, rica ederim yeter artık” mı demek istedi acaba?
Yani Trump bir söz etti ama ardında yatanı bulmak bize düşüyor.
Ben kendi düşüncemi söyleyeyim kesinlikle üstü kapalı bir tehdit bu.
Yani “Bakın bizi fazla eleştirip durmayın yoksa daha fazlasını yaparım” demek istedi. Eğer böyle demek istediyse iki kat fazlasını hak etmiştir.
Az bile eleştirmişiz.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Metin Usta’ya Son Veda
Metin Usta’ya Son Veda