Advert

T.C. NİĞDE İCRA DAİRESİ 2018/22071 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C.  NİĞDE  İCRA DAİRESİ 2018/22071 ESAS  TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Bu içerik 105 kez okundu.
İlan Hakkında

T.C.

NİĞDE

İCRA DAİRESİ 2018/22071 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

 

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

1 NO’LU TAŞINMAZIN

Özellikleri: Niğde ili merkez ilçesi kırbağları mah ,1699 Ada, 7 Parsel, A blok 28 Nolu Bağm. Bölümdeki parsel üzerine inşaa edilmiş durumdaki 8 katlı özbekler sitesi nin A blok 7. katındaki (en üst) kaloriferli ve asansöılüdür. o. smıf B grubu olup 11-15 yaş grubunda ve %15 yıpranma oranına sahiptir.l 10m2 net kullanım alanlıdır. 3 oda 1 salon .mutfak .banyo, wc ,antreden ibarettir, odalar,salon laminat parke diğer zeminler seramik kaplamadır. Diare giriş kapısı mobilya çelik , pencereler PVC ve iç kapılar ahşap doğramadır.Duşa kabin . mutfak dolap ve çamaşır makinası dolabı mevcuttur. Duvarlar normal sıva, badanalı.banyo ve wc duvarları tavana kadar seramiktir, kuzey-batı cephelidir. Altyapı hizmetlerinden yararlanır, mahalde sağlık ocağı, işyeri meskenleri mevcuttur. Valiliğe 2 kmdir

Adresi              : Niğde İli Merkez İlçesi kırbağları mah. Özbek sitesi A blok 28 nolu bağımsız bölüm.

Yüzölçümü       : 2.547,88 m2 - Arsa Payı : 2/136- KDV Oranı : %1

İmar Durumu    : 1/1000 ölçekli uygulama imar planında emsal :2.50. Hmax:16 kat zemin katı ticari                      üst kat konut.

Kıymeti            : 160.000,00 TL- Kaydındaki Şerhler : Tapudaki gibi

l.SatışGünü      : 21/06/2019 günü 15:00 - 15:05 arası-

2.SatışGünü     : 18/07/2019 günü 15:00 - 15:05 arası

Satış Yeri         : Niğde Adliyesi mezat salonu zemin kat.

Satış şartları:

1-         İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin °o50 sini ve rüçhanh alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanh alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2-         Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi. KDV. 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3-         İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır: aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça pay taşmadan hariç bırakılacaktır.

4-         Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5-         Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-         Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/22071 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.                     

Basın No: 233

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Metruk Yapılara Polis Denetimi
Metruk Yapılara Polis Denetimi
Vali Şimşek Sevgi Çocuklarının Konuğu Oldu
Vali Şimşek Sevgi Çocuklarının Konuğu Oldu