Advert

46 Yıldır Ayakkabı Boyacılığı Yaparak Evini Geçindiriyor

46 Yıldır Ayakkabı Boyacılığı Yaparak Evini Geçindiriyor
46 Yıldır Ayakkabı Boyacılığı Yaparak Evini Geçindiriyor Tuncay Aytaş
Bu içerik 265 kez okundu.

Gerek siyasiler, gerek protokol üyeleri gerekse sivil toplum kuruluşları tarafından süslü kelimelerin söylendiği, mesajların yayınlandığı, gösterişli ziyaretlerin yapıldığı 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde, doğuştan engelli ayakkabı boyacısı 63 yaşındaki İrfan Yıldırım siftah yapmanın sevincini yaşıyordu. 
Yazın sıcak havalarda kışın soğuk havalarda kaldırım üzerine kurduğu boyacı sandığıyla 46 yıldır ayakkabı boyayarak geçimini sağlayan doğuştan engelli İrfan Yıldırım, kendisi gibi aynı kaderi paylaşan tüm engellilerin gününü kutlarken “ engelli vatandaşlardan tek isteğim kendilerini toplumdan soyutlamasın, yaşam devam ediyor. Allah hepsine sabır versin. Diğer yandan her vatandaş bir engelli adayıdır; Bu nedenle biz engellilere biraz daha duyarlı olsunlar.” dedi. 
Evli ve iki çocuğu olduğunu söyleyen Yıldırım, eşinin de kendisi gibi engelli olduğunu belirterek, “tabii ki zorluk çekiyoruz. Fakat biz karı koca olarak zorluklara göğüs geriyoruz. Doğuştan iki ayağımda yok fakat alıştım 46 yıldır ayakkabı boyayarak geçimimi sağlıyorum ailemi geçindiriyorum. Hiçbir zaman el açmadım Allahtan geleni kabullendim. Ne kazanıyorsun diye sorarsan da bu gün daha ilk siftahımı yaptım gün geliyor bazen hiç siftah yapmadan evime döndüğüm oluyor. Ama yine de çok şükür ” dedi. 
Niğde’de engelliler için gerek yaya kaldırımları, gerekse ulaşımda standartlarının oldukça iyi olduğunun altını çizen Yıldırım, biz engelliler olarak tek sıkıntımız kentimizde engelliler için bir tuvalet yok. Buda bizleri mağdur ediyor.” Şeklinde konuştu. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Metin Usta’ya Son Veda
Metin Usta’ya Son Veda