Advert

Üniversite “Gönüllü Elçiler” Programı İle TRT Haber’de

Üniversite “Gönüllü Elçiler” Programı İle TRT Haber’de
Üniversite “Gönüllü Elçiler” Programı İle TRT Haber’de Tuncay Aytaş
Bu içerik 294 kez okundu.

TRT Haber tarafından hazırlanan ve dünyanın dört bir yanından, farklı kültürlerden ülkemize eğitim almaya gelen öğrencilerin Türkiye’deki hikâyelerini ekranlara taşıyan “Gönüllü Elçiler” TV programının bu akşamki konuğu Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi.  
Her hafta farklı bir üniversiteye konuk olan ve yabancı uyruklu öğrencilerin, öğrenimleri süresince yaşadıkları şehir-üniversite etkileşimleri ile eğitim ve sosyal etkinliklerinin anlatıldığı programın çekimlerine, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesinin çeşitli bölümlerinde okuyan yabancı uyruklu öğrenciler katıldı.
Üniversitemiz ile Niğde’nin çeşitli yerlerinde gerçekleştirilen çekimlerde; uluslararası öğrencilerin uyum süreci ve gündelik yaşamının yanı sıra kentle olan ilişkileri ile Türkiye hakkındaki görüşleri ve üniversite eğitimlerinin kendilerine sağladığı katkıların anlatılması yer aldı.
Yapımcılığını ve yönetmenliğini Tolga Özlü’nün üstlendiği Gönüllü Elçiler Programı’nda Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhsin Kar ile de özel bir röportaj gerçekleştirildi.
Niğde’ye ve Üniversiteye özel “Gönüllü Elçiler Programı” bu akşam saat 18.35’de TRT Haber ekranlarında izleyicisiyle buluşacak.  

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Metin Usta’ya Son Veda
Metin Usta’ya Son Veda