Advert

Adem ‘Hatalarını Kapatmak İçin Böyle Yapıyorlar’

Adem ‘Hatalarını Kapatmak İçin Böyle Yapıyorlar’
Adem ‘Hatalarını Kapatmak İçin Böyle Yapıyorlar’ Tuncay Aytaş
Bu içerik 351 kez okundu.

 Patates ve soğan üretiminde Türkiye’nin en önde gelen illeri arasında bulunan Niğde’den depo baskınlarına tepki geldiğini ifade eden  Cumhuriyet Halk Partisi Niğde İl Başkanı Erhan Adem, patates ve soğandaki fiyat artışının nedenin soğanın çürümesi, patatesin ise ekiminin azalması olduğunu söyledi.
Stokçulukla  Suçluyorlar  (!)
Çiftçinin artık patates ekemez duruma geldiğini belirten Cumhuriyet Halk Partisi Niğde İl Başkanı Adem; “İş bilmeyen yöneticiler, kendilerinden kaynaklanan hataları kapatmak için patates ve soğanını depo edenleri stokçulukla suçluyor” iddiasında bulundu.
Akılcı Politikalara  Geçilmeli 
Aynı zamanda Ziraat Mühendisi olan Adem, tarımda yaşanan olağanüstü bozulmanın uygulanan yanlış tarım politikalarından kaynaklandığını belirterek, yanlışlar yüzünden her gün farklı bir tarım ürününde benzer sorunun patlak verdiğini, akılcı politikalara geçilmemesi halinde sorunların daha da büyüyeceğini söyledi.
Spekülatif  Stokçumu  Mu?
İktidarın tarımı bilmediğinin son patates ve soğan olayında net biçimde ortaya çıktığını öne süren Erhan Adem; “Patates ve soğanı korumak için zorunlu olarak depoda tutanları ‘spekülatif stokçu’ diye yakaladığını zannetmek, işin başındakilerin dünyadan ve gerçeklerden bihaber olduğunun kanıtıdır” dedi. Cumhuriyet Halk Partisi Niğde İl Başkanı Adem, tarım ürünlerinde depoculuğun zorunlu olduğuna dikkat çekti.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Metin Usta’ya Son Veda
Metin Usta’ya Son Veda