Advert

24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlandı

24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlandı
24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlandı Tuncay Aytaş
Bu içerik 304 kez okundu.

Niğde’de 24 Kasım Öğretmenler Günü çeşitli etkinliklerle kutlandı. 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlama etkinlikleri 23 Kasım Cuma günü Cuma Namazı öncesinde Niğde Paşa Camii´nde Şehit Öğretmenler için hatim duası ve mevlid-i şerif okunması ile başladı. Ardından Bor Çukurkuyu Kasabasında oluşturulan hatıra ormanına fidan dikimi töreninde öğretmenler bir araya geldi. 24 Kasım 2018 Cumartesi günü saat 09.30 ´da Atatürk Anıtına Milli Eğitim Müdürlüğü Çelengi İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Yaşar tarafından sunuldu. 
Atatürk anıtına çelenk konulmasıyla başlayan etkinlikler Kültür Merkezi’nde devam etti. Kültür Merkezi’nde programa Niğde Vali Yardımcısı Adnan Türkdamar, Niğde İl Jandarma Komutanı Albay Garip Gümüş, daire amirleri, okul müdürleri ve öğretmenler katıldı.
Törende konuşma yapan Niğde Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Yaşar, "Binlerce yıllık şanlı tarihimize ecdadımız ilme muallime önem vermiş her devirde dönemin  en büyük alimleri ecdadımızın içinden çıkmıştır. Ne zamanki ilme alime verilen azalmış geleneksel eğitim anlayışımızı çağımızla bütünleştirememiş o zaman çağın gerisinde kalmamız kaçınılmaz olmuştur. Çocuklarımıza ecdadımızı, kendi kültürümüzü yerli manevi milli inancımızı temel alıp gereken davranışları kazandırarak muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkabiliriz. Nesillerimizi yaşayacakları çağa hükmedebilecekleri gerekli bilgi ile donatırken aynı zamanda adaletten ayrılmayan erdemli bireyler olarakta yetiştirmek zorundayız. Bu yolda her geçen gün eğitim alt yapımızı güçlendiriyor. Güçlendirdiğimiz alt yapımızla birlikte öğretmenlerimizin fedakarca çalışmaları ile başarı çıtamızı her gün arttırıyoruz. Devletleri ve medeniyetleri yapanda yıkanda öğretmenlerdir. Öğretmene verilen değer geleceğe yapılan en büyük değerdir” dedi. Konuşmanın ardından mesleğe yeni başlayan 29  aday öğretmenler yemin etti,  oratoryo gösterisi yapıldı, şiirler okundu. Programın sonunda emekli olan öğretmenlere  hizmet şeref belgeleri verildi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Metin Usta’ya Son Veda
Metin Usta’ya Son Veda