Advert

Başsavcı Dönmez; Adliyedeki Görevli Hakim Savcı Sayısı 45

Başsavcı Dönmez; Adliyedeki Görevli Hakim Savcı Sayısı 45
Başsavcı Dönmez; Adliyedeki Görevli Hakim Savcı Sayısı 45 Tuncay Aytaş
Bu içerik 198 kez okundu.

Niğde Cumhuriyet Başsavcısı Oğuzhan Dönmez, Niğde Adliyesi’nde tayin ve kura kararnameleriyle hakim ve savcı sayısının 45’e yükseldiğini söyledi.
Başsavcı Dönmez, Niğde’de  hakim  ve savcı sayısında  ciddi şekilde artış olduğunu belirterek: “2017 Temmuz ayından bugüne kadar çıkan tayin ve kura kararnameleri ile Niğde’de  hakim savcı sayısında artıuş olduğunu belirtti. Bu da dosyaların karara bağlanması, adaletin en kısa sürede infazı anlamında büyük önem arz ediyor. 2017 yılı Ağustos ayında göreve geldiğimizde 25 hakim ve savcımız görev yapıyordu. Şu an itibariyle 45 hakim ve cumhuriyet savcısı adliyemizde adalet hizmetinin en kısa sürede gerçekleşmesi için görev yapıyor. Yeni adliyeye taşınmamızla birlikte duruşma salonu sayısı kalem ve gerekli çalışma odaların sayısı da arttı. Bunların Niğde adliyesi için çok önemli gelişmeler olduğunu düşünüyoruz” dedi.
56 TANE YARDIMCI PERSONEL ALIMI YAPILDI
Niğde Adliyesinde ve Cezaevlerinde görevlendirilmek üzere 56 personel alımı yapıldığını ifade eden Başsavcı Dönmez: “Eylül ayında yapmış olduğumuz memur alımlarının mülakatl sonuçlarını açıkladık. Bu sonuçlara göre de gerek adliye gerek cezaevi infaz kurumumuzda 56 tane yardımcı personel alımını gerçekleştirdik. Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğünden atama kararları geldiğinde yeni atanan arkadaşlarımız görevlerine başlayacaklar” şeklinde konuştu 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Metin Usta’ya Son Veda
Metin Usta’ya Son Veda