Advert

Dünya Çocuk Hakları Günü kutlanıyor

Dünya Çocuk Hakları Günü kutlanıyor
Dünya Çocuk Hakları Günü kutlanıyor Tuncay Aytaş
Bu içerik 105 kez okundu.

Birleşmiş Milletler tarafından 20 Kasım 1954 yılında 20 Kasım ‘Dünya Çocuk Hakları Günü'nü’ çocuklar için ilan etti. Birleşmiş Milletler ve tüm ülkelerde dünya çapında çocuklar arasında uluslararası birliği, farkındalığı ve çocukların refahını geliştirmek için her yıl 20 Kasım'da kutlanıyor.
20 Kasım, BM Genel Kurulu Çocuk Hakları Bildirgesini kabul ettiği 1959'daki tarih olduğu için önemli bir tarihtir. Aynı zamanda, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'nun Çocuk Hakları Sözleşmesi'ni kabul ettiği tarihtir.
1990'dan beri Universal Çocuk Günü, BM Genel Kurulu'nun hem çocuk hakları konusundaki beyanı hem de sözleşmeyi kabul ettiği tarihin yıldönümünü kutlar.
Anneler ve babalar, öğretmenler, hemşireler ve doktorlar, hükümet liderleri ve sivil toplum aktivistleri, dini ve topluluk yaşlıları, şirket çalışanlarının ve medya profesyonellerinin yanı sıra gençlerin ve çocukların kendileri de Evrensel Çocuk Bayramı'nı kendi toplumları için önemli bir rol oynayabilirler. topluluklar ve milletler.
Çocuk Günü, çocuk haklarını savunmak, tanıtmak ve kutlamak, çocuklar için daha iyi bir dünya yaratacak diyaloglara ve eylemlere dönüştürmek için her birimize ilham verici bir giriş noktası sunar.
2018 Yılında Dünya  Maviye Boyanıyor
Bu yıl dünya mavi oluyor! Her çocuğun okulda olduğu, zarar görmekten koruyabildiği ve potansiyellerini yerine getirebileceği bir dünya inşa etmeye yardım etmek için dünya çapındaki bireyleri, okulları ve şirketlerini maviye boyuyor. 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Metin Usta’ya Son Veda
Metin Usta’ya Son Veda