Advert

Tarım ve Orman Müdürlüğünün Kop’a Sunduğu 2 Proje Kabul Edildi

Tarım ve Orman Müdürlüğünün Kop’a Sunduğu 2 Proje Kabul Edildi
Tarım ve Orman Müdürlüğünün Kop’a Sunduğu 2 Proje Kabul Edildi Tuncay Aytaş
Bu içerik 206 kez okundu.

Çamardı İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünün KOP İdaresi Kırsal Kalkınma Programına sunduğu 2 proje kabul edildi. “Kop İle Geleceğim Güvende” projesi kapsamında 15 vatandaşa (7x34) 238 metrekare alana sahip ısı yalıtımlı çadır ağıl kurulumu gerçekleştirilecektir. Gelir seviyesi düşük Küçükbaş hayvan sahibi vatandaşlara ait hayvanların; İlçenin ağır hava şartlarından ve predatör hayvan saldırılarından korunabilmesi, vatandaşların daha az stresli bir ortamda havyan popülasyonlarının artışına imkan sağlayacaktır. 566,500 TL toplam maliyete sahip proje %70 oranında hibe ile KOP İdaresi Başkanlığı tarafından desteklenmiştir.
Diğer bir proje olan “Ören Göletinden Kop İle Gelen Bereket” isimli proje kapsamında ise; Ören Göleti Sulama Havzasında bulunan 500 dekar araziye 10.500 adet Fernor – Franquette (tozlayıcı) cinsi ceviz fidanı ve 125.000 metre damla sulama borusu ile Ceviz Bahçeleri tesis edilecek ve bölge halkının kalkınması sağlanacaktır. 365,000 TL toplam maliyete sahip proje yine %70 oranında KOP İdaresi Başkanlığı tarafından desteklenmiştir.
Çamardı İlçe Tarım ve Orman Müdürü Kenan Reyhandalı “Projelerimizden faydalanmak isteyen vatandaşlarımızın 12.11.2018 tarihinden itibaren Çamardı İlçe Müdürlüğümüzden detaylı bilgi alarak başvuruda bulunabilirler. İlçemize yapılan tüm yatırımların halkımızın kalkınmasına faydalı olacağını ümit eder, hazırlık aşamasında emeği geçen personellerimize ve projelerimiz kabulü sırasında bizleri destekleyen KOP İdaresi Başkanlığına; şahsım, kurumum ve Çamardı Halkı adına teşekkür ederim” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Metin Usta’ya Son Veda
Metin Usta’ya Son Veda