Advert

Değirmencioğlu, Anne Adaylarına Normal Doğum Çağrısı

Değirmencioğlu, Anne Adaylarına Normal Doğum Çağrısı
Değirmencioğlu, Anne Adaylarına Normal Doğum Çağrısı Tuncay Aytaş
Bu içerik 167 kez okundu.

Niğde İl Sağlık Müdürlüğü Dr. Ertan Değirmencioğlu, normal doğumla dünyaya gelen bebeğin daha başarılı olduğunu belirtti. Değirmencioğlu, anne adaylarına, “Meyveyi dalından olgunlaşmadan koparmayın, normal doğum yapın” çağrısında da bulundu.
Normal doğumla dünyaya gelen bebeklerin sezaryen doğuma oranla, gelecek yaşamlarında daha mücadeleci ve daha başarılı olduğunu kaydeden Dr. Değirmencioğlu,  anne adaylarına normal doğum çağrısı yaptı.
Dr. Değirmencioğlu, “Sezaryen, bebeğin gelişim sürecini, bağırsakları ve bağışıklık sistemini olumsuz etkiliyor. Sezaryende doğan bebeklerde alerji daha fazla görülüyor ve normal doğum, bebeğin daha sağlıklı doğmasına ve yaşamında daha sağlıklı olmasını sağlıyor. Normal doğumda doğum sırasında salgılanan akciğer gelişimi için çok önemli olan sürfakton hormonu normal doğum yapan bebeklerin akciğer rahatsızlıklarına daha az yakalanmasını sağlıyor. Normal doğumla dünyaya gelen bebek, daha mücadeleci ve daha başarılı oluyor. Buradan anne adaylarına çağrıda bulunuyorum; meyveyi dalından olgunlaşmadan koparmayın, normal doğum yapın” diye konuştu.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Metin Usta’ya Son Veda
Metin Usta’ya Son Veda