Advert

Ambulans Şoförlerine Uygulamalı Eğitim

Ambulans Şoförlerine Uygulamalı Eğitim
Ambulans Şoförlerine Uygulamalı Eğitim Tuncay Aytaş
Bu içerik 146 kez okundu.

Niğde İl Sağlık Müdürlüğü, Sağlık Bakanlığı Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü modül eğitimleri kapsamında Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonlarında sürücü olarak görev yapan personelin bilgi ve becerilerinin artırılması, ambulans çalışanlarının güvenliğinin sağlanması ve kazalarının önlenmesi amacıyla 'Ambulans Güvenli sürüş eğitimleri' gerçekleştirildi.
Yıkılan Eski devlet Hastanesinin bulunduğu alanda  verilen eğitimde   şoförler dubalarla oluşturulan etaplarda, ambulansı kullanıp, hız kontrolü, geri manevra, geri geri park etme, olay yerine yaklaşma gibi pratik uygulamalar yapıyorlar. Eğitmenler eşliğinde şoförlerin hataları belirlenerek iyileştirmeler yapıldı.
İl Sağlık Müdürü Dr. Ertan Değirmencioğlu, "İl Sağlık Müdürümüz yaptığı açıklamada buradaki amacımız hasta ve çalışan güvenliği açısından ambulansın trafikteki seyrini daha güvenli hale getirebilmek için personelimizi bilinçlendirmek, onlara eğitim vermek, bununla birlikte hasta ve çalışan güvenliğini üst düzeyde tutmayı hedeflemekteyiz. Tüm katılımcılarımıza teşekkürler ediyorum" dedi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Metin Usta’ya Son Veda
Metin Usta’ya Son Veda