Advert

Öğrencilere “Dijital Oyun Bağımlılığı” Semineri Verildi

Öğrencilere “Dijital Oyun Bağımlılığı” Semineri Verildi
Öğrencilere “Dijital Oyun Bağımlılığı” Semineri Verildi Tuncay Aytaş
Bu içerik 280 kez okundu.

2018 Çağrı döneminde başvuru yapılan ve kabul gören “Mutlu Gençlik, Sporla Gelecek” Projesi faaliyetlerine başladı. Mehmet Akif Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğretmeni Tuğba Alagöz’ün koordinatörlüğünü ve Emin Arıkan’ın yürütücülüğünü yaptığı “Mutlu Gençlik, Sporla Gelecek” projesinin ilk faaliyeti İl Kültür Merkezi’nde “Dijital Oyun Bağımlılığı” semineri verildi.
Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu Dr. Öğretim Üyesi Zekihan Hazar’ın konuşmacı olarak katıldığı seminerde dijital oyun, bağımlılık, dijital oyun bağımlılığının günlük hayatımıza yansımaları ve çağın vebası olarak adlandırılan dijital oyun bağımlılığından nasıl uzaklaşılabileceği ile ilgili bilgiler verdi. Ayrıca proje faaliyeti kapsamında öğrencilere ve velilere Doktor Öğretim Üyesi Zekihan Hazar’ın yazmış olduğu “Çağın Vebası, Dijital Oyun Bağımlılığı ve Başa Çıkma Yöntemleri” isimli kitap hediye edildi.
3 aylık bir süreci kapsayacak olan proje faaliyetleri arasında Çamardı gezisi ve doğa yürüyüşü, bisiklet turları ve çeşitli sportif etkinlikler yer almaktadır. Öğrencilerin sportif faaliyetlerle teknolojik bağımlılıktan uzaklaşması hedeflenmekte.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Metin Usta’ya Son Veda
Metin Usta’ya Son Veda