Advert

Kiledere’de 95. yıl Cumhuriyet Ormanı Oluşturuldu

Kiledere’de 95. yıl Cumhuriyet Ormanı Oluşturuldu
Kiledere’de 95. yıl Cumhuriyet Ormanı Oluşturuldu Tuncay Aytaş
Bu içerik 577 kez okundu.

Niğde merkeze bağlı Kiledere Kasabasında “Daha Yeşil Bir Niğde İçin, El ele Verelim Umutlarımızı Fidan Dikerek Yeşertelim” projesi kapsamında  “95. Yıl Cumhuriyet Ormanı” oluşturuldu.
Merkeze bağlı Kiledere Kasabası’nda ağaçlandırma sahasında Niğde Orman İşletme Müdürlüğü iş birliği ile oluşturulan  “95. Yıl Cumhuriyet Ormanı” fidan dikim törenine Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, Niğde Emniyet Müdürü Salim Cebeloğlu, Niğde İl Jandarma Komutanı Albay Garip Gümüş, kurum müdürleri ve öğrenciler katıldı.
Ağaçlandırma çalışmaları kapsamında Kiledere kasabası ağaçlandırma sahasında, Niğde Orman İşletme Müdürlüğü işbirliğinde fidan dikim etkinliği gerçekleştirildi.
Etkinlikte konuşan Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, Niğde'nin Türkiye'deki orman varlığı en az olan illerden birisi olduğunu söyledi.
Toplam alanın sadece yüzde 8'inin orman olduğunu belirten Vali Şimşek, şöyle konuştu: "Niğde'nin yeşillendirilmesi ağaç varlığının artırılması noktasında Orman İşletmeleri Müdürlüğünün çalışmaları var. Niğde'ye yılda bir milyon 300 bin ağaç dikiliyor. Ancak biz bu çalışmalara ilaveten 'Daha yeşil bir Niğde için el ele verelim, umutlarımızı fidan dikerek yeşertelim' isimli bir proje daha başlattık. İlkini de Kiledere kasabasında gerçekleştiriliyoruz. Bu proje kapsamında genel toplamda yaklaşık 400 dekar alanda 120 bin fidan dikimi gerçekleştirilecek. Bu şekilde çocuklarımıza ağaç sevgisini kazandırmayı bizden sonraki nesillere de daha yeşil bir Niğde bırakmayı amaçlıyoruz."
Programa, Vali Yılmaz Şimşek'in eşi Çiğdem Şimşek, İl Jandarma Komutanı Albay Garip Gümüş, İl Emniyet Müdürü Salim Cebeloğlu, Kiledere Belediye Başkanı Selami Yılmaz, daire müdürleri, kasaba sakinleri ile öğrenciler katıldı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Metruk Yapılara Polis Denetimi
Metruk Yapılara Polis Denetimi
Vali Şimşek Sevgi Çocuklarının Konuğu Oldu
Vali Şimşek Sevgi Çocuklarının Konuğu Oldu