Advert

Çocukların ‘'Sevgi Kütüphanesi'’ Açıldı

Çocukların ‘'Sevgi Kütüphanesi'’ Açıldı
Çocukların ‘'Sevgi Kütüphanesi'’ Açıldı Tuncay Aytaş
Bu içerik 380 kez okundu.

‘’KOP’la Okuyarak Aydınlık Yarınlara“ projesi kapsamında Sevgi Evlerinde yaşayan çocuklar için yaptırılan ‘Sevgi Kütüphanesi' düzenlenen törenle açıldı. 
Açılışa Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, Niğde AK Parti Milletvekilleri Yavuz Ergun, Selim Gültekin, Niğde Emniyet Müdürü Salim Cebeloğlu, kurum müdürleri ve öğrenciler katıldı. 
Niğde Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Harun Koca yaptığı açılış konuşmasında; “KOP’la Okuyarak Aydınlık Yarınlar” projesi kapsamında çocuk evleri sitemize yaptırılan sevgi kütüphanemiz 53 bin TL’ye mal olmuştur. Şu anda  içerisinde 600 adet kitap bulunmaktadır. Bunlar  kurumumuzda barınan çocuklarımızın sosyal ve kültürel geleceğine önemli ölçiüde katkı sağlayacaktır." 
Niğde Valisi Yılmaz Şimşek yaptığı açıklamda; “KOP başkanlığı tarafından finanse edilen bu kütüphanenin ayrı bir anlamı var. Her şeyden önce bu kütüphanenin sevgi evlerinde açılması ve adının da ‘Sevgi Kütüphanesi’ olması ayrı bir önemde. Burada bize emanet edilen, devletimize emanet edilen çocuklarımıza hizmet edilecek bir kütüphane. Bu kütüphanelerde gençlerimizin, çocuklarımızın okuma aşkı ve okuma hevesleri daha da artacaktır. Daha çok kitap okuyacaklardır. Yeni bir kütüphane gençlerimizin ve çocuklarımızın daha çok okuması demektir. Onların geleceğe daha iyi hazırlaması demek. Kendilerini bilgili ve  donanımlı gençler olarak geleceğe hazırlaması demektir" diye konuştu. 
Konuşmaların ardından kütüphanenin açılışı gerçekleştirildi. 

  •  

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Metruk Yapılara Polis Denetimi
Metruk Yapılara Polis Denetimi
Vali Şimşek Sevgi Çocuklarının Konuğu Oldu
Vali Şimşek Sevgi Çocuklarının Konuğu Oldu