Advert

Fırıncı Esnafı Dertli

Fırıncı Esnafı Dertli
Fırıncı Esnafı Dertli Tuncay Aytaş
Bu içerik 844 kez okundu.

Niğde Kasaplar ve Fırıncılar Odası Başkanı Murat Yenel, un fiyatına gelen zamlar nedeniyle Niğde’de 220 gram olarak satılan ekmeği 200 grama düşürdüklerini ve fiyatının ise 1 TL olarak kaldığını söyledi. 
Fırıncıların son zamanlarda zor günler geçirdiğini belirten Yenel, “Una gelen % 60 oranındaki zam nedeniyle ekmeğe zam yapılmasını istemiştik. Kilo gramı 5 lira olan ekmeği Türkiye genelinde uyguluyorlar. Bizler de ayakta kalabilmek için ekmeğin gramını 20 gram aşağı çektik. Yani 220 gram ekmek 200 gram oldu. Fırıncıların  böyle giderse ayakta kalması çok zor. Fırıncı esnafımız zor günler geçiriyor . 68 liradan alınan unun  bugünkü fiyatı 100 ve 110 lira arasında. Maya, odun, yakıt, elektrik, poşet, kağıt bütün kullandığımız ürünlere gelen zamlar fırıncı esnafımızı çok zor duruma sokmuştur. Olumsuz bir şekilde etkilenmiştir ama buna rağmen  ekmeğe hiç bir şekilde zam verilmemiştir” izmir rus escort
Şu ana kadar zam gelmeyen tek gıdanın ekmek olduğunu belirten Yenel, “Ülkemiz enflasyonla topyekün mücadele ederken, fırıncı esnafımız dik duruş sergilemiştir. Ama dayanacak gücü de kalmamıştır. Eğer un fiyatlarında bir düşme olmaz, fiyatlar geri çekilmez İse fırıncı esnafımız ekmek üretimini yapamaz hale gelecektir. Türkiye genelinde zam yapmayan tek esnaf fırıncılar oldu. Şu anda günü kurtarıyoruz. Para kazanmıyoruz. İnşallah bizler için de bir düzenleme yaparlar. Biz fırıncılar her zaman devletimizin milletimiz yanında olduk” diye konuştu. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Metruk Yapılara Polis Denetimi
Metruk Yapılara Polis Denetimi
Vali Şimşek Sevgi Çocuklarının Konuğu Oldu
Vali Şimşek Sevgi Çocuklarının Konuğu Oldu