Advert

Rektör Kar, Türkiye Tarım Kredi Kooperatiflerini Ziyaret Etti

Rektör Kar, Türkiye Tarım Kredi Kooperatiflerini Ziyaret Etti
Rektör Kar, Türkiye Tarım Kredi Kooperatiflerini Ziyaret Etti Tuncay Aytaş
Bu içerik 426 kez okundu.

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhsin Kar ve Genel Sekreter Mustafa Çolak, Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdür Yardımcıları Dr. Ahmet Bağcı ile M. Okan Ateş’i ziyaret etti.
Görüşmede; üniversitenin kısa vadede faaliyete geçirmek istediği Ayhan Şahenk Tarımsal Araştırmalar Uygulama ve Araştırma Merkezi için sağmal inek ve yem temini konusu ile ilgili yapılabilecek çalışmalar hakkında fikir alışverişinde bulunuldu.
Hayvancılık faaliyetlerine büyük önem verdiklerini ifade eden Dr. Ahmet Bağcı ile M. Okan Ateş, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi gibi hem teorik hem de pratik bilgiye sahip bir bilim yuvasına bu konuda destek olacaklarını belirtti.
Rektör Prof. Dr. Muhsin Kar ise, Ayhan Şahenk Tarımsal Araştırmalar Uygulama ve Araştırma Merkezinin gerekli hazırlıkların tamamlanarak aktif hale gelmesinin hem Niğde hem de Ülkemiz ekonomisi için büyük önem taşıdığını dile getirerek, Dr. Ahmet Bağcı ile M. Okan Ateş’e verdikleri destekten dolayı teşekkür etti.
Türkiye’nin dünyada ciddi bir ekonomik rekabet içinde olduğunu belirten Rektör Kar, “Bu rekabette üniversite olarak üzerimize düşeni yapmak için yoğun çaba harcıyoruz. Var olan bilgiyi sahaya yansıtma konusunda üniversitemize yardımcı olacak bu destek, bizim için oldukça önem taşımaktadır” ifadelerini kullandı.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Metruk Yapılara Polis Denetimi
Metruk Yapılara Polis Denetimi
Vali Şimşek Sevgi Çocuklarının Konuğu Oldu
Vali Şimşek Sevgi Çocuklarının Konuğu Oldu