Advert

Sağlık Müdürlüğünde Yangın Tatbikatı

Sağlık Müdürlüğünde Yangın Tatbikatı
Sağlık Müdürlüğünde Yangın Tatbikatı Tuncay Aytaş
Bu içerik 707 kez okundu.

Yangın konusunda Toplum Bilinci artırma ve afetlere hazırlıklı olma çalışmalarımız çerçevesinde Niğde Sağlık Müdürlüğü Personeline Yangın eğitimi verilerek yangın söndürme eğitimi ve tatbikatı gerçekleştirildi.
Sağlık Müdürlüğü bahçesinde Niğde Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü  tarafından yangın söndürmede kullanılan malzemeler hakkında bilgiler verildikten sonra ateş yakılarak çalışanlara yangın söndürme cihazları ile ateşin söndürülmesi işlemi yapıldı. Böylece herhangi bir yangının başlangıcında yangın söndürme tüplerinin piminin çekilerek tereddüt etmeden yangına müdahale etmenin önemi de gösterilerek anlatıldı.
İl Sağlık Müdürü Dr. Ertan Değirmencioğlu ise tatbikatla ilgili olarak şöyle dedi: "Her yıl bu tatbikatların çalışanlarımızın katılımıyla yapılarak yangının günlük hayatımızda büyük bir tehlike olduğu hatırlatılıp, konunun ciddiyeti çalışanlarımıza yangın söndürme cihazlarının kullanımının yangın anında heyecanlanmadan nasıl kullanılacağı teker, teker personellerimize öğretilerek hazırlıklı olmaları sağlanmaktadır."

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Metin Usta’ya Son Veda
Metin Usta’ya Son Veda