Advert

Niğde’de Sabah Namazı Buluşmaları Başladı

Niğde’de Sabah Namazı Buluşmaları Başladı
Niğde’de Sabah Namazı Buluşmaları Başladı Tuncay Aytaş
Bu içerik 636 kez okundu.

Camiler ve din görevlileri haftası münasebetiyle diyanet işleri başkanlığınca düzenlenen sabah namazı buluşmaları, Niğde merkez kendirli camii, Hüsamettin dışarı camii ve Talayhan Camii’nde başladı.
“Her Cumartesi Sabah Namazında Buluşalım”  programı Niğde’de 3 yıldır düzenli olarak yapılmaktadır. Program İl Müftüsü Alaaddin Gürpınar, İl Müftü Yardımcıları, Vaizler, cami görevlilerinin katılımıyla vaaz-u nasihatleri, tesbihatlar ve dualar eşliğinde başladı.
Programa erkek ve bayan cemaatin yanı sıra Niğde Merkez İbrahim Baloğlu Hafızlık Erkek Yatılı Kur’an Kursu öğretici ve öğrencileri, Niğde’de bulunan Kredi ve Yurtlar Kurumunda kalan erkek ve bayan üniversite öğrencilerinin yanı sıra cami cemaatin de yoğun katılımı sağlanmaktadır.
Program sonunda Türkiye Diyanet Vakfı Niğde Şubesi ve cemaatinin destekleri ile çorba ikram edilmektedir. Sabah Namazı Buluşmaları halkımızın da yoğun ilgi ve katılımıyla dönüşümlü olarak İlimiz Merkez Kendirli Camii ve Talayhan Camii’nde ekteki programa göre devam edecek.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Metin Usta’ya Son Veda
Metin Usta’ya Son Veda