Advert

Zabıtadan Fiyat Dalgalanmalarına Yakın Takip

Zabıtadan Fiyat Dalgalanmalarına Yakın Takip
Zabıtadan Fiyat Dalgalanmalarına Yakın Takip Tuncay Aytaş
Bu içerik 373 kez okundu.

Niğde Belediyesi Zabıta müdürlüğü ekipleri market ve pazar yerlerinde yaptıkları rutin denetimleri artırarak, fiyat dalgalanmalarını yakın takibe aldı.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın marketlerdeki alışılmadık fiyat artışlarının zabıtaya bildirilmesi yönündeki açıklamasının ardından, Niğde Belediyesi zabıta ekipleri, market ve pazar yerlerinde yaptıkları rutin denetimleri artırarak, fiyat dalgalanmalarını yakın takibe aldı. Niğde Belediye Başkanı Rifat Özkan’da konuyla ilgili Zabıta Müdürlüğü personeli ile toplantı yaptı. Zabıta ekipleri, market ve pazarlarda, meyve ve sebzelerin tazeliğini, esnafın ruhsatlarını inceliyor. Pazar yerlerinde yapılan denetimlerde satılan ürünlerin sağlık acısından uygunluğu kontrol ediliyor.
Niğde Belediyesi Zabıta müdürlüğü ekipleri il genelindeki marketlerde etiket denetimleri de yapıyor. Marketlerde yapılan denetimlerde, ürünlerin reyon etiket fiyatlarıyla kasadaki fiyatları karşılaştırılıyor. Reyonlarda satılan ürünlerin günlük reyon fiyatı ile 3 ay önceki reyon fiyatları karşılaştırılıp usulsüz ve fahiş fiyat artışı olup olmadığı tespit ediliyor. Fiyatlarda dalgalanma çıkan pazar tezgahları ve marketler hakkında, Tüketici Kanunu gereği tespit tutanağı tutularak, cezai işlem yapılması amacıyla kaymakamlığa gönderiliyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Metin Usta’ya Son Veda
Metin Usta’ya Son Veda