Advert

Berberler Odasından Zam Açıklaması

Berberler Odasından Zam Açıklaması
Berberler Odasından Zam Açıklaması Tuncay Aytaş
Bu içerik 1396 kez okundu.

Niğde Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Ahmet Sinan Bircan son zamanlarda yaşanan döviz fiyatlarındaki artış doğrultusunda Ocak 2019 tarihi itibariyle Berberler ve Kuaför tarifelerinde zam yapılacağını duyurdu.
Niğde Berberler  ve Kuaförler Odası Başkanı Ahmet Sinan Bircan yaptığı yazılı açıklamada, “İçinde bulunduğumuz piyasanın olumsuz etkileri maalesef berber ve kuaför esnafını da derinden etkilemiştir. İşyerlerimizde kullandığımız ürünlerin tamamı %30 ila 50 oranında artış göstermesine rağmen bizler gerçek esnaf sanatkâr anlayışı ve duruşu ile mevcut fiyat tarifelerimizin üzerine çıkmamaya özen gösteriyoruz. Yenilenecek olan fiyat tarifemiz 01-01-2019 tarihinde dağıtılacak olup berber ve kuaför esnafımızdan biraz daha sabretmelerini istirham ediyorum. Buna mukabil yeni tarifemiz uygulamaya geçtiğinde (tüketici)müşterilerimizin de bizleri anlayışla karşılamasını umut ediyor nasıl diğer zamlara ve hayat pahalılığına tahammül gösteriyorlarsa biz emekçi ve küçük ölçekli esnafında anlayış göstermelerini bekliyoruz.
Ayrıca böyle bir ortamda fırsatçılık yapan küçük esnaf değil !büyük ölçekli ithalatçı firmalar asıl stokçulardır. Şu anda kullandığımız ürünler bizlerin depolarında değil kendilerinin hangarlarında beklemekte olup piyasaya sürmemekte direniyorlar. Hali hazırda piyasada olan ürünler ise nerdeyse %50 oranında zamla bizlere sunulmaktadır. Yani kısacası yetkililerin gözü ve eli küçük esnafın üzerinde değil!! Asıl ithalatçı gözü aç firmaların üzerinde olmalıdır.
Esnaf ve sanatkâr vergisini aksatmayan devletine karşı bütün sorumluluklarını eksiksiz yerine getiren yeri geldiğinde günlük cirosunu devletine milletine bağışlamayacak kadar vatan sevdalısıdır. Asıl sorumlular ise yerli ve yabancı bankalarda dövizlerini stoklayan vergi kaçıran ve en ufak fırsatta ekonomik sıkıntıları lehine çeviren zengin oğlu zenginlerdir” dedi.
 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Metin Usta’ya Son Veda
Metin Usta’ya Son Veda