Advert

Niğde Spor Haftası kutlanıyor

 Niğde Spor Haftası  kutlanıyor
 Niğde Spor Haftası  kutlanıyor Tuncay Aytaş
Bu içerik 298 kez okundu.

Niğde Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen ‘Amatör Spor Haftası’ etkinlikleri, protokolün ve sporcuların katıldığı kortej yürüyüşü ile başladı.
Amatör Spor Haftası etkinlikleri kapsamında Niğde Cumhuriyet Meydanında başlayan kortej yürüyüşü Bor Caddesi üzerinden 5 Şubat Kapalı Spor salonu önünde son buldu. Çeşitli branşlarda eğitim gören sporcular ellerindeki dövizlerle yürüyüşe renk kattı.
Kortej yürüyüşüne Niğde Vali Yardımcısı Ekram  Aylanç  Ak Parti Niğde  >Milletvekili Selim Gültekin,Niğde  belediye  Başkanı Rifat Özkan ,İl genel Meclis  Başkanı Bülent Küçüktuna  Niğde Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Harun Turhan, Kurum müdürleri, antrenörler ve amatör sporcular katıldı.
Yürüyüş sonrası etkinlikler 5 Şubat Kapalı Spor salonunda devam etti. Amatör sporcular kendi branşlarındaki spor faaliyetlerinden gösteriler sundu.
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Harun Turhan ‘haftanın anlam ve önemine ilişkin olarak kutlanmasının önemli olduğuna dikkat çekerek, “Yeni bireylerin spora kazandırılması, amatör spor branşlarına gerekli desteğin verilmesine ilişkin sosyal sorumluluk duygusunun oluşturulması, haftanın anlam ve önemine ilişkin etkinlikler ile ilimizde topyekûn spor bilinci ve kültürünün oluşturulmasını amaçlamaktayız” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Metin Usta’ya Son Veda
Metin Usta’ya Son Veda