Advert

Öğrencilerin Barınma Sorunu Yok

Öğrencilerin Barınma Sorunu Yok
Öğrencilerin Barınma Sorunu Yok Tuncay Aytaş
Bu içerik 401 kez okundu.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Niğde İl Müdürü Faruk Boduroğlu, Niğde’de üniversite öğrencilerinin barınma sorunun olmadığını söyledi.

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Niğde İl Müdürü Faruk Boduroğlu, Niğde genelinde toplamda 10 tane yükseköğrenim yurdunun bulunduğunu belirterek, “KYK Niğde Yurt Müdürlüğümüze bağlı 6 tanesi merkezde, 4 tanesi de ilçelerde olmak üzere 10 tane yurdumuz bulunmaktadır. Bu yurtlarımız 3 bin 681 erkek ve 6 bin 810 kız olmak üzere toplamda 10 bin 491 kapasitelidir. KYK’ya müracaat eden ve açıkta kalan hiçbir öğrencimiz bulunmamaktadır” dedi.
Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi’nde eğitim gören ve KYK’ya müracaat eden öğrencilerin tamamının yurtlara yerleştiğini belirten Boduroğlu, “Yurt başvurusunda bulunan öğrencilerimizin tamamı yurtlara yerleştirildi. Yurt başvurusu yapmayan misafir öğrencilerin kayıtları özel yetenek, beden eğitimi ve buna benzer öğrencilerin kayıt başvuruları 3-10 Ekim tarihleri arasında yapılacak ve sonuçları açıklanacak” dedi.
Boduroğlu, Niğde’de yurt sorunu olmadığını belirterek 10 bin 491 kapasitemiz bulunmaktadır, 9 bin 750 öğrencimiz şuanda yurtlarımızda kalmaktadır, müracaatların bitmesinin ardından yurtlarımızın tamamen dolmasını bekliyoruz dedi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Metin Usta’ya Son Veda
Metin Usta’ya Son Veda