Advert

Niğde’de Huzur Uygulaması

Niğde’de Huzur Uygulaması
Niğde’de Huzur Uygulaması Tuncay Aytaş
Bu içerik 488 kez okundu.

Niğde  İl emniyet  Müdürlüğü tarafından  geçtiğimiz  hafta sonu İl merkezinde 7 noktada şehrin 3 girişinde ve 7 bölgede yaya olarak  312 polisle önleyici yol denetimi yapılırken, umuma açık yerler, park ve bahçeler denetlendi. Sabit nokta yol kenarlarında polis ekiplerince araba kontrolleri yapıldı, şüphelilerin Genel Bilgi Taraması sorgulandı.
Niğde Emniyet Müdürlüğü tarafından il genelinde “Huzur 51 Niğde 11” adlı asayiş uygulamasında 101 park 43 alkol satışı yapan iş yerleri , 12 internet  Cafe ,18 kahvehane , 12 gazino ve  3 alkollü lokanta  43 ekip ve 312 personel ile  kontrol edilmiş 1746 şahıs  sorgulanmış , E.B , S.Ö  ile   H.A olmak üzere  basit yaralama ve  Dolandırıcılık  suçlarından aranan 3 aranan şahıs  ele geçirilmiş ,2 şahsa yoklama kaçağından  tebligat yapılmışa ,1 adet ruhsatsız tabanca  ele geçirilirken Trafik Yönünden de 7112 TL para cezasının Kesildiği ifade  edildi Uygulama çerçevesinde  Zabıta ,Maliye ,SSK  ,Gıda  ve tarım İl Müdürlüğüm ,Çevre  ve şehircilik Müdürlüğü ve sağlık Müdürlüğü ekipleride  kendi alanlarında  Kontrollerini yaptı.
İl emniyet Müdürü Salim Cebeloğlu uygulamada yaptığı açıklamada şunları söyledi  “Suça tevessül edebilecek, suç işleme niyetinde olanlar nerede olurlarsa olsunlar, nerede gizlenirlerse gizlensinler onları bulundukları yerden çıkartıp, adalete teslim etme noktasında son derece kararlıyız. Vatandaşımızın huzurunu güvenini onları rahatsız edebilecek herhangi bir tacize, suça asla ve asla müsaade etmeyeceğiz. Aynı zamanda olası tehdit algılarını bertaraf etmek amacıyla bu uygulamaları devam ettiriyoruz. Bundan sonra da devam edecek” diye konuştu.  Uygulama, gece yarısına kadar devam etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Metin Usta’ya Son Veda
Metin Usta’ya Son Veda