Advert

Küçük Havvanur ambulans Helikopter ile Ankara’ya sevk edildi

Küçük Havvanur ambulans Helikopter ile Ankara’ya sevk edildi
Küçük Havvanur ambulans Helikopter ile Ankara’ya sevk edildi Tuncay Aytaş
Bu içerik 762 kez okundu.

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde uzun süredir bir tür metabolik hastalık olan Glikojen depo hastalığı tedavisi gören 5 yaşındaki Havvanur Gün için kaldırılan ambulans helikopterle Ankara’da bir hastaneye sevk edildi.

Niğde Ömer Halisdemir Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Glikojen depo hastalığı tedavisi gören Havvanur Gün’ün sağlık durumu enfeksiyon nedeniyle daha da bozulunca Gün’e genel durumu bozulması üzerine hastaya multile organ yetmezliği tanısı konuldu. Dün gece yoğun bakıma yatırılan hasta Uzman Dr. Doktor Burcu Ayvacı ve Uzman Dr. Selda Yavaşcan tarafından tedavisi düzenlendi. Daha sonra durumu kötüleşen hastanın, çocuk nefroloji ve çocuk yoğun bakım ünitesinin birlikte bulunduğu Ankara Dr. Sami Ulus Kadın ve Çocuk Hastanesine sevk edilmesine karar verildi. Ömer Halisdemir Eğitim ve Araştırma Hastanesinin tüm imkânları ile Sağlık Bakanlığının devreye girmesi ile Havvanur Gün’ün Ankara’ya sevki için hava ambulansı gönderildi. Niğde Ömer Halisdemir Eğitim Araştırma Hastanesi pediatrı tarafından Niğde’de tedavi edilen ve Uzman Dr. Fatma Durak tarafından sevk edilen Havvanur Gün’ün hava ambulansına teslim edilmesinin ardından küçük kızın tedavisinin çocuk nefroloji ve çocuk yoğun bakım ünitesinin birlikte bulunduğu Dr. Sami Ulus Kadın ve Çocuk Hastanesinde devam edeceği öğrenildi.

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde uzun süredir bir tür metabolik hastalık olan Glikojen depo hastalığı tedavisi gören 5 yaşındaki Havvanur Gün için kaldırılan ambulans helikopterle Ankara’da bir hastaneye sevk edildi. Niğde Ömer Halisdemir Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Glikojen depo hastalığı tedavisi gören Havvanur Gün’ün sağlık durumu enfeksiyon nedeniyle daha da bozulunca Gün’e genel durumu bozulması üzerine hastaya multile organ yetmezliği tanısı konuldu. Dün gece yoğun bakıma yatırılan hasta Uzman Dr. Doktor Burcu Ayvacı ve Uzman Dr. Selda Yavaşcan tarafından tedavisi düzenlendi. Daha sonra durumu kötüleşen hastanın, çocuk nefroloji ve çocuk yoğun bakım ünitesinin birlikte bulunduğu Ankara Dr. Sami Ulus Kadın ve Çocuk Hastanesine sevk edilmesine karar verildi. Ömer Halisdemir Eğitim ve Araştırma Hastanesinin tüm imkânları ile Sağlık Bakanlığının devreye girmesi ile Havvanur Gün’ün Ankara’ya sevki için hava ambulansı gönderildi. Niğde Ömer Halisdemir Eğitim Araştırma Hastanesi pediatrı tarafından Niğde’de tedavi edilen ve Uzman Dr. Fatma Durak tarafından sevk edilen Havvanur Gün’ün hava ambulansına teslim edilmesinin ardından küçük kızın tedavisinin çocuk nefroloji ve çocuk yoğun bakım ünitesinin birlikte bulunduğu Dr. Sami Ulus Kadın ve Çocuk Hastanesinde devam edeceği öğrenildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Metin Usta’ya Son Veda
Metin Usta’ya Son Veda