Advert

Trafik Eğitim Pistinde Hazırlıklar Sürüyor

Trafik Eğitim Pistinde Hazırlıklar Sürüyor
Trafik Eğitim Pistinde Hazırlıklar Sürüyor Tuncay Aytaş
Bu içerik 812 kez okundu.

Niğde’nin çehresini değiştirecek üç mahalleyi kapsayan Efendibey Kentsel Dönüşüm Projesi’nin içerisinde yer alan Trafik Eğitim Pisti tamamlanmak üzere. 
Öğrencilerin erken yaşlarda trafik eğitimi alması, trafik kurallarına yönelik duyarlılık ve farkındalık kazanmaları amacıyla gerçekleştirilen proje 5000 metrekare alan içerisinde faaliyet gösterecek. 
Trafik eğitim pistinden 6-14 yaş arası çocuklar faydalanacak. Pistin yanında bulunan Gençlik Merkezi’nde trafik eğitiminde teorik ders alınması için 2 adet sınıf, internet salonu,  fitness salonu, sinema ve toplantı salonu, lavabo, duş, mescit, idari bina ve kantin yer alıyor.
Çocukların eğlenmeleri kadar öğrenmelerini de hedeflediklerini söyleyen Niğde Belediye Başkanı Rifat Özkan; “Bu kalıcı hizmet ile birlikte çocuklarımıza temel trafik eğitimi vermeyi amaçlıyoruz. Gelecek nesillerin kentsel ve sosyal yaşantı içinde karşı karşıya kalacakları durumları küçük yaşlarda tecrübe etmeleri ve eğitim almaları için farklı uygulama alanları üretiyoruz. Bu projemizde bunlardan biri. Bu alanda biz minyatür bir kent tasarladık. Çocuklarımızın alacakları eğitim ile kendi güvenlikleri açısından oldukça verimli olacak, proje kapsamında öğrencilerin uygulamalı olarak trafik bilincini geliştirip, yaya, araç trafiği ve kazalara karşı uygulamalar yaparak, günlük hayattaki becerilerini artırmalarını sağlanmış olacağız. Bu tesise çocukları ile birlikte gelen anne ve babaların keyifli zaman geçirmeleri içinde gerekli düzenlemeleri yaptık. Pistin içinde çeşitli kısımlarında yeşil alanlar, kamelyalar ve seyir kulesi yer alıyor. Trafik eğitim pistimiz ilimize şimdiden hayırlı olsun” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Metin Usta’ya Son Veda
Metin Usta’ya Son Veda