Advert

Dilencilere para vermeyin

Dilencilere para vermeyin
Dilencilere para vermeyin Tuncay Aytaş
Bu içerik 561 kez okundu.

Niğde Belediyesi Zabıta müdürü Fatih Kaya"Kesinlikle dilencilere para vermeyin. Bunlara para verildiği müddetçe artarak çoğalmaya devam edeceğini vatandaşın bunlara para vermemeleri konusunda uyarılarda bulundu.
Niğde Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, dilencilere göz açtırmamak için çalışmalarını sürdürürken, dilencilere yaptırımlarının olmadığına dikkati çeken Zabıta Müdürü Fatih Kaya, dilencileri şehirden gönderilmesinde en büyük görevin vatandaşlara düştüğünü söyledi. 
Dilenciye hiçbir şekilde para verilmemesi gerektiğini vurgulayan Kaya para bulamayan dilencinin şehri terk edeceğine dikkati çekti. Kaya, "Zabıta olarak bizim dilencilere karşı çok fazla yaptırım gücümüz yok. Dilencileri yakaladığımız zaman üzerindeki paraları alıyoruz, belediyenin bütçesine kaydediyoruz. Bizim alıkoyma yetkimiz olmadığı için çok fazla yaptırımımız olmuyor. Paraları aldıktan sonra tekrar bırakmak zorunda kalıyoruz. Dilenci sonra çarşıya çıkıp kaldığı yerden dilenmeye devam ediyor" dedi.
'PARA VERİLİRSE SAYISI ARTAR'
Vatandaşları dilencilere para verilmemesi konusunda uyarılarda bulunan Müdür Kaya, zabıta olarak ellerinden geldiğince vatandaşları bilinçlendirmek için çalıştıklarını aktardı. 
Kaya, şöyle konuştu: "Vatandaşlarımıza seslenmek istiyorum. Kesinlikle dilencilere para vermeyin. Bunlara para verildiği müddetçe artarak çoğalmaya devam edecek. Biz vatandaşların bu konuda bilinçlenmesi için çalışıyoruz. Vatandaşları zabıta olarak elimizden geldiğince uyarmaya çalışıyoruz. Fakat dilenciler, 'Allah rızası için yardım istiyorum' deyince bizim insanımızın yüreğine dokunuyor. Biraz da vermek zorunda hissediyorlar. Fakat vermememiz gerekiyor, verildiği müddetçe dilenci sayısı her geçen gün artıyor." dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Metin Usta’ya Son Veda
Metin Usta’ya Son Veda