Advert

Atlayıp Geçme, Toplayıp Geç

Atlayıp Geçme, Toplayıp Geç
Atlayıp Geçme, Toplayıp Geç Tuncay Aytaş
Bu içerik 717 kez okundu.

15 Eylül ''Dünya Temizlik Günü'' nedeniyle   Niğde Final Eğitim Kurumları  yönetici ve  öğrencileri başlattıkları ‘Atlayıp geçme, Toplayıp geç’ temizlik kampanyası ile  Niğde  Şadırvan parkında bulunan çöpleri toplayarak vatandaşlara  broşür dağıttılar.
İnsanoğlu, tarihi boyunca ihtiyaçlarını karşılamak için çeşitli doğal kaynakları kullanmıştır. Bunun sonucunda yaşadıkları mekan ve çevreyi çeşitli şekillerde değiştirmişlerdir. Bu durum bazen çevreye ciddi zararlar da vermekte olduğunun altını çizen Final Eğitim Kurumları Müdür yardımcısı  Ahmet Kafa ‘Ancak günümüzde toplumda özellikle de gençlerde yavaş yavaş da olsa çevreyi koruma konusunda bir hassasiyet ortaya çıkmaya başladı. Bu nedenle yarının çocukları daha yaşanılası bir çevre bırakmak için bir şeyler yapmamız gerektiğine inandık ve Niğde Özel  Final Temel Lisesi olarak en azından kendi çevremizi olsun değiştirelim, temiz kılalım dedik. Bugün de  bunun için buradayız’ dedi.
Kafa; Bu nedenle ben çevreyi paylaştığımız bütün insanoğlundan “sürdürülebilir bir dünya, gelecek nesillerin güvenle yaşayabileceği bir yaşam” bırakabilmek için çevreye karşı daha duyarlı olmaya davet ediyorum. Çevre dostu olmak yapılması zor bir iş değildir . Ayrıca yaşam koşullarımızdan büyük fedakarlıklar yapmamız gerekmez. Geri dönüşüme önem verme. Enerji tasarrufu sağlama, atıkları azaltma, çevre dostu ürünleri alma,  doğal yöntemleri deneme gibi bu etmenleri dikkate almalı bu şekilde yaşamalıyız ‘şeklinde  konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Metin Usta’ya Son Veda
Metin Usta’ya Son Veda