Advert

Kan toplama aracı Niğde'de

Kan toplama aracı Niğde'de
Kan toplama aracı Niğde'de Tuncay Aytaş
Bu içerik 256 kez okundu.

Kayseri Kızılay Kan Merkezi tarafından 3 ayda bir yapılan kan bağışı etkinlikleri çerçevesinde kan toplama otobüsü Niğde'ye geldi.
Kayseri Kızılay Kan Bağışı aracı her 3 ayda bir Niğde’ye gelerek Niğdeli vatandaşlardan kan bağış topluyor. Niğde Ömer Halisdemir meydanın önüne kurulan Kan bağış çadırında Kızılay Niğdeli vatandaşlardan bağış bekliyor.
Bu dönemde kan bağışı ihtiyacının hat safhada olduğunu halkımızın bu yüzden kan bağışı konusunda daha duyarlı olmalarını söyleyen Kızılay sorumlu hekimi Dr. Özgür Yorgancı, yaptığı açıklamada şunları söyledi; “ Periyotlar halinde Niğde’ye kan almaya geliyoruz. Niğde halkının kan bağışı konusunda hassasiyetini biliyoruz. Bağışlardan gayet memnunuz. Günlük 90 ile 100 ünite kan bağışı kabul ediyoruz. Niğde halkı gayet ilgi alaka gösteriyor, kan bağışı konusunda. 20 ile 25 gün arasında Niğde’de kan bağışı kabul edeceğiz. Niğde’de bir ay içerisinde yaklaşık 3 bin ünite kan topluyoruz. Niğdeli vatandaşlarımız kan bağışına ilgisi artıyor ve her yıl kan bağışı ünite sayımız artarak devam ediyor” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Metin Usta’ya Son Veda
Metin Usta’ya Son Veda