Advert

Niğde Günleri hazırlıkları başladı

Niğde Günleri hazırlıkları başladı
Niğde Günleri hazırlıkları başladı Tuncay Aytaş
Bu içerik 404 kez okundu.

20-23 Eylül tarihleri arasında Ankara Kültür Merkezinde 5. düzenlenecek olan “Niğde Tanıtım Günleri” basın toplantısı Niğde Valisi Yılmaz Şimşek başkanlığında yapıldı.
Toplantıya Vali Yılmaz Şimşek, Niğde Belediye Başkanı Rifat Özkan, Ömer Halisdemir Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. İlyas Gökhan, Altunhisar Kaymakamı Ercan Kayabaşı, Kültür ve Turizm Müdürü Basri Akdemir,  Niğde Dernekleri Federasyon Başkanı Emin Özer, Oda başkanları, organizasyon firma yetkilileri ve basın mensupları katıldı.
Tanıtım günleri kapsamında yapılacak faaliyetlerin anlatıldığı toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Yılmaz Şimşek, Niğde’nin turizm, tarım ürünleri ve yatırım alanları gibi değerlerinin ülkemize ve dünyaya en iyi tanıtma yollarından birisinin de tanıtım günleri ve fuarlar olduğunun altını çizdi.
Niğde’nin daha çok yatırımcı ve daha çok turist çekmesi yönünde farklı çalışmalar yapıldığına vurgu yapan Vali Şimşek, “Niğde, gerek tarım ürünleri gerek doğal güzellileri ve tarihi mekânları gerekse yatırım açısından büyük bir potansiyele sahip bir ilimiz. Bu potansiyeli çıkarmak için elbette tanıtıma ve reklama ihtiyacımız var. Bu nedenle özellikle Ankara ve İstanbul gibi büyük şehirlerde yapılan tanıtım günlerini ve fuarlarını insanların ilimize ait değerleri gelip görmeleri ve buna orantılı olarak turizmin gelişmesi açısından bir fırsat olarak görmeliyiz. Tyana Antik Su Kemerlerini, Gümüşler Manastırını, Aladağları, Bolkarları gibi eşsiz güzellikleri olan ilimiz ayrıca büyük bir tarım potansiyeline sahiptir. Bu değerleri ve bu potansiyeli insanlara göstermeliyiz. Bu da ancak fuarlara iştirak etmekle, bu şekilde Niğde Günleri tertip etmekle mümkün.
İlimiz tanıtılırsa, turist ve yatırımcı çekerse kalkınan büyük iller arasında yerini alabilir. Ben inanıyorum ki; hep birlikte topyekûn hareket edersek gayret gösterirsek bu işin üstesinden gelebiliriz. Ben bu duygularla bu yıl 5’incisini yapmayı planladığımız Ankara-Niğde günlerinin ilimiz için hayırlara vesile olmasını diliyor, emeği geçen ve katkı sağlayan herkese şimdiden teşekkür ediyorum” dedi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Metin Usta’ya Son Veda
Metin Usta’ya Son Veda