Advert

Gevrekci: 30 Ağustos onur günümüz

Gevrekci: 30 Ağustos onur günümüz
Gevrekci: 30 Ağustos onur günümüz Tuncay Aytaş
Bu içerik 865 kez okundu.

Bor CHP Başkanı Erdal Gevrekci 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle açıklamalarda bulundu.
Başkan Erdal Gevrekci, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle yaptığı açıklamada; “Bu gün 30 Ağustos Zafer Bayramı...Zaferleri ve mazisi insanlık tarihi ile başlayan, her zaman zaferle beraber medeniyet nurları taşıyan kahraman ordumuzun kazandığı zaferlerden birinin, Büyük Taarruzun 96.Yıldönümüdür. 30 Ağustos sade bir tarih değildir. Toprağa, denize göğe sığmayacak kadardır. Çünkü bu gün; bağımsız ve yurt aşkıyla şahlanan Türk Ulusunun Atatürk'ün önderliğinde Kurtuluş Savaşını kazandığı, Sevr Antlaşmasını parçaladığı, Lozan Barışını sağladığı ve Cumhuriyet'imizin temelinin atıldığı gündür.  
Bu savaş bir milletin kaderini değiştiren ve 22 gün 22 gece süren yaman bir uğraştır. Bu savaş insanlık duygulardan yoksun, vahşi ve saldırgan bir düşmanın başını Türk'ün iman dolu göğsüne çarparak paramparça ettiği gündür.
Bu günde Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün ''Hattı-ı müdaafa yoktur. Sath-ı müdaafa vardır. O satıh, bütün vatandır. Vatanın her karış toprağı vatandaş kanıyla sulanmadıkça düşmana terk olunamaz'' komutanın da anlamı çok iyi kavrayan kahraman Türk Ulusu ''Ya İstiklal Ya Ölüm” parolasıyla mücadele etmiştir.
Çok zorlu şartlar içerisinde böyle bir zafere imza atarak tüm dünyaya Türk Ulusunun inancı ve gücü gösterilmiş; bu tarihten sonra her yıl 30 Ağustos günü zaferimizin simgesi olarak tüm ülkemizde törenlerle kutlanmaktadır. Bu büyük zaferi bizlere armağan eden başta Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm silah arkadaşlarına ve kahraman ordumuza minnet ve şükran borçluyuz.” izmir rus escort.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Metruk Yapılara Polis Denetimi
Metruk Yapılara Polis Denetimi
Vali Şimşek Sevgi Çocuklarının Konuğu Oldu
Vali Şimşek Sevgi Çocuklarının Konuğu Oldu