Advert

Bor'da orta refüjler yenileniyor

Bor'da orta refüjler yenileniyor
Bor'da orta refüjler yenileniyor Tuncay Aytaş
Bu içerik 574 kez okundu.

Bor Belediyesi ana cadde üzerindeki orta refüjlerin yenileme çalışmalarına başladı.
Geçtiğimiz günlerde şehrin değişik bölgelerinde sıcak asfalt çalışmalarının büyük kısmının tamamlanması nedeniyle ana cadde üzerinde bulunan, yağmur suları ve fiziksel çözünme nedeniyle aşınan ve bozulan orta refüjler bozulmuş ya da kaldırılmıştı. Sıcak asfalt çalışmalarının tamamlanmasının ardından Bor Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler çevre düzenlemesine ve şehrin güzelleştirilmesi çalışmalarına devam ediyor.
Belediye Ekipleri İstasyon Caddesi üzerinde bulunan eski bozulan orta refüjün yenileme çalışmalarına başladı. Tren İstasyonundan itibaren Bahçeli Kahve Meydanına kadar olan orta refüj çalışmalarına başlayan ekipler 70 cm yüksekliğindeki bordür taşlarıyla orta refüjü yükseltiyor.
Tren İstasyonu Meydanından başlayarak Bahçeli Kahve Kavşağına kadar İstasyon Caddesi üzerinde orta refüj yenileniyor. Her iki tarafı 70 cm’lik bordür taşlarıyla yeniden düzenlenen orta refüje toprak doldurularak üzerine renkli güller ve ağaçlar dikilecek.
Sıcak asfaltlamaların ardından şehri güzelleştirme çalışmalarına başlayan Bor Belediyesi Ekipleri İstasyon Caddesi üzerindeki güzelleştirme çalışmalarının ardından şehrin farklı noktalarında ışıklandırma, çevre düzenlemesi ve güzelleştirmeye devam ederek şehrin adına yakışan farklı ağaçlar ve rengarenk güllerle donatacak.
Çalışmalardan memnuniyetini dile getiren vatandaşlar Bor Belediye Başkanı Sıtkı Erat'a ve Belediye çalışanlarına teşekkür ederek çalışmaların sürdürülmesini diledi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Metin Usta’ya Son Veda
Metin Usta’ya Son Veda