Advert

Duyarlı vatandaş, halkı dövizlerini ve altınlarını bozdurmaya davet etti

Duyarlı vatandaş, halkı dövizlerini ve altınlarını bozdurmaya davet etti
Duyarlı vatandaş, halkı dövizlerini ve altınlarını bozdurmaya davet etti Tuncay Aytaş
Bu içerik 761 kez okundu.

Dövizde ve altında yaşanan yükselişin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısı üzerine Niğde'de çok sayıda vatandaşlar, ellerindeki dolarları ve altınları bozdurdu. Yaşanan yükselişin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısı üzerine Niğde'de esnaflık yapan Ethem Erdoğan, ellerindeki altınları ve bilezikleri bozdurdu.
ABD ile yaşanan gerilim sonrasında yükselişe geçen dolar kuruna tepki gösteren Niğdeli, döviz bürolarına ve kuyumculara giderek ellerindeki dolarları ve altınları Türk lirasına çevirdi. Niğde'de esnaflık yapan Ethem Erdoğan bir kuyumcu sahibine gelerek dolardaki artışı protesto etmek için kendisinin ve yakın akrabalarından temin ettiği altın ve bilezikleri bozdurdu, tüm halkı Türk lirası kullanmaya davet etti.
Niğde'de yaşayan 55 yaşındaki Ethem Erdoğan yaptığı açıklamada ABD'yi eleştirdi. Türk ekonomisine karşı operasyon yapıldığını dile getirerek, "Daha önce de defalarca denediler, başaramadılar. Bu aziz millet, gösterdiği kararlılık ve ortaya koyduğu milli duruşla içerdeki ve dışardaki hainlere en güzel cevabı vermiştir ve yine verecektir. Milletimizi, duyarlı Niğde halkını dövizi de, altını da bozdurmaya, küresel baronların ve onların ekonomik tetikçilerinin oyunlarını bozmaya, Türk lirasına sahip çıkmaya davet ediyorum" dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Metin Usta’ya Son Veda
Metin Usta’ya Son Veda