Advert

Tarlalarda saha çalışması

Tarlalarda saha çalışması
Tarlalarda saha çalışması Tuncay Aytaş
Bu içerik 340 kez okundu.

Niğde Ziraat Odası Başkanlığında görevli Ziraat Mühendisleri, Niğde genelinde ki köylerde, tarlalarda saha çalışmaları yaparak çiftçileri bilgilendirdi.
Niğde Ziraat Odasında görev yapmakta olan Ziraat Mühendisleri, çiftçileri tarlalarında ziyaret ederek, Tarım İl Müdürlüğü tarafından uygulanan iyi tarım uygulaması başta olmak üzere verilen destekler   anlatılırken, çiftçilerin yetiştirmekte olduğu ürünlerin nasıl olduğunu, hastalık olup olmadığı veya  neler yapması gerekti konusunda çiftçileri bilgilendirdi.
Niğde Ziraat Odası Başkanı Veli Kenar yaptığı açıklamada; “Mühendisler alanlarda gezerek patates elma ve benzeri ürünlerin ekimini yapan çiftçilere, ektikleri ürünlerde meydana gelebilecek hastalıklar   nedeniyle ürün kaybına neden olmaması için alınması gereken önlemler ile iyi tarım uygulamaları, çiftçilere verilen destekler ile ilgili köylüler bilgilendirildi’ dedi.
Niğde Ziraat Odası Başkanı Veli kenar; “Tarımsal ürünlerimizi hastalık ve zararlardan korumak için doğru ilacı, doğru zamanda ve uygun dozda bekleme süresine dikkat ederek uygulamamız gerekmekte. Ziraat Mühendisi arkadaşlarımız da üreticilerimize arazide devamlı olarak bu konuda danışmanlık desteği veriyor.” diye belirtti.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Metin Usta’ya Son Veda
Metin Usta’ya Son Veda