Advert
Advert

İstihdam teşvikleri işverenlere anlatıldı

İstihdam teşvikleri işverenlere anlatıldı
İstihdam teşvikleri işverenlere anlatıldı Niğde Haber Admin
Bu içerik 129 kez okundu.

2018-2020 yıllarını kapsayan 4447 sayılı kanun maddeleri kapsamında Niğde Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği işverenlere yönelik İŞKUR istihdam teşvikleri ve programları ile ilgili bilgilendirme toplantısı düzenlendi. 
İŞKUR Meslek Danışmanı Muhittin Öztürk’ün sunumu ile gerçekleşen toplantıya İŞ-KUR İl Müdürü Ali Bingül, NESOB Başkanı Alim Yeşil ve işverenler katıldı. 
NESOB Başkanı Alim Yeşil, işverenlerin yararlanabilecekleri teşviklerden haberdar etmek, merak ettikleri konular hakkında bilgilendirmek için böyle bir toplantı düzenlediklerini söylerken bu konuda kendilerine destek veren İŞ-KUR’a teşekkür etti. 
İŞ-KUR İl Müdürü Ali Bingül ise yaptığı açıklamada; Niğde’deki esnaflarımızı bilgilendirmek adına her türlü faaliyette destek oldukları için NESOB’a teşekkür ediyorum. ‘ İlave İstihdam Teşviği’ ve ‘Bir Senden Bir Benden’ teşviği ile ilgili esnafımıza bilgiler vereceğiz. Cumhurbaşkanımız tarafından başlatılan Milli İstihdam Seferberliği kapsamında çeşitli sektörlere çeşitli teşvikler var. İlave İstihdam Teşviği, İş Başı Eğitimi Kapsamında Teşvik, Bir Senden Bir Benden Teşviği gibi birçok teşvik var. Bunların içinde esnafımıza daha uygun olan ‘’ Bir Senden Bir Benden ‘’ teşviğidir. Toplantımızda bu teşviği ve diğer teşvikleri işverenlerimize anlatıyoruz ‘’dedi. 
Uygulanan teşvik ve desteklerin, iş arayanlar ve işverenler başta olmak üzere; kadınlar, gençler ve engellilere yönelik birçok avantajı da beraberinde getirdiğini ifade eden İŞKUR İş ve Meslek Danışmanı Muhittin Öztürk işverenlerin merak ettiği soruları da yanıtladı. 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Muzaffer Şahiner hayatını kaybetti
Muzaffer Şahiner hayatını kaybetti
İYİ Parti’de  istifa
İYİ Parti’de istifa