Advert

Üniversiteye kitap bağışı

Üniversiteye kitap bağışı
Üniversiteye kitap bağışı Tuncay Aytaş
Bu içerik 279 kez okundu.

Niğde Ömer Halisdemir Üniversite’si Eğitim Fakültesinden emekli öğretim elemanı Öğr. Gör. Mustafa Uysal, Fen Edebiyat Fakültesi içerisinde bulunan Kaşgarlı Mahmut Uygur-Çin Uygulama ve Araştırma Merkezi Kütüphanesine İslam Ansiklopedileri, Ötüken Neşriyatın Büyük Türk Klasikleri Ansiklopedileri, sözlükler ve bilimsel kitap türlerinin de bulunduğu 353 adet kitap bağışladı.
Kitap bağışı anısına Öğr. Gör. Mustafa Uysal’a Rektör Prof. Dr. Muhsin Kar desteklerinden dolayı teşekkür ederek plaket takdim etti. Üniversite’nin Kaşgarlı Mahmut Uygur-Çin Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğünde gerçekleşen takdim programına Rektör Prof. Dr. Muhsin Kar, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. İlyas Gökhan ve Prof. Dr. Cahit Tağı Çelik’in yanı sıra dekanlar ve akademik personel katılım sağladı.
Programda söz alan Merkez Müdürü Prof. Dr. Hikmet Koraş, böyle etkinliklerin hem kitap bağışının yaygınlaştırılmasında ve kütüphanemizin zenginleşmesinde hem de halkın kütüphanemize kitap bağışını teşvik etmede bir adım olduğunu vurguladı. Ayrıca üniversite kütüphanelerine kitap bağışının gelenekleşmesi adına yerel basının desteğine de ihtiyaç duyduklarını ifade eden Prof. Dr. Koraş, böylelikle bu tür kitap bağışların daha da artacağını söyledi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Metin Usta’ya Son Veda
Metin Usta’ya Son Veda