Advert

Ev hanımıydı, patron oldu

Ev hanımıydı, patron oldu
Ev hanımıydı, patron oldu Tuncay Aytaş
Bu içerik 259 kez okundu.

İzmir Büyükşehir Belediyesinin 'Uygulamalı Girişimcilik' kursuna katılan ev hanımı Nimet Alkılıç, önce mevzuat, muhasebe, stoklama ve risk analizi gibi konularda eğitim aldı. Sonra da açtığı köfte restoranıyla kendi işinin patronu oldu. Büyükşehirin İŞKUR ve KOSGEB işbirliğinde sürdürdüğü ve büyük ilgi gören girişimcilik kursları, sadece 4 ay içinde 186 mezun verdi.   
İzmir Büyükşehir Belediyesinin istihdam olanaklarını artırmak amacıyla İŞKUR ve KOSGEB işbirliği ile sürdürdüğü 'Uygulamalı Girişimcilik' kursu, kendi işinin patronu olmak isteyen girişimcilerin 'vazgeçilmez' adresi oldu. İzmir Büyükşehir Belediyesi Meslek Fabrikası tarafından farklı ilçelerde düzenlenen eğitimlere katılan girişimci adayları, mevzuat ve risk yönetimini de içeren kurslarda edindikleri bilgileri kısa sürede uygulamaya geçirerek birer birer kendi iş yerlerini açmaya başladı. Torbalı'daki girişimcilik kursuna katılan ve 1,5 ay sonra kendi iş yerini açan 48 yaşındaki ev hanımı Nimet Alkılıç da bu kursa katılan kursiyerlerden biri. 
"Kendime güvenim tam” 
Evde yaptığı köftelerin çok beğenilmesi üzerine bir iş yeri açmak istediğini ancak işletmecilik hakkında hiç bir bilgisinin olmadığını söyleyen Alkılıç, "Derken İzmir Büyükşehir Belediyesinin girişimcilik kurslarını duydum. Bir iş yeri nasıl açılır, ürünler nasıl stoklanır, nasıl satılır, işçiler nasıl çalıştırılır, bu işin riskleri nelerdir? Bunların hiçbirini bilmiyordum. Katıldığım kursta aldığım eğitimle hepsini öğrendim ve emin adımlarla restoranımı açtım. Şimdi kendime güvenim tam" diye konuştu. 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Metin Usta’ya Son Veda
Metin Usta’ya Son Veda