Advert

Muhtarlara erken yaşta evlilikleri önleme eğitimi

Muhtarlara erken yaşta evlilikleri önleme eğitimi
Muhtarlara erken yaşta evlilikleri önleme eğitimi Tuncay Aytaş
Bu içerik 340 kez okundu.

Niğde  Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü, erken yaşta evliliklerin sakıncaları ve kadına yönelik şiddetin önlemesi konularında muhtarlara eğitim verildi.
Niğde  Aile ve Sosyal Politikalar il Müdürlüğü, Niğde genelinde  erken yaşta evliliklerin önlenmesi amacıyla Bor ilçesi kaymakamlık toplantı salonunda   mahalle ve ilçeye bağlı köy kasaba muhtarlarına eğitim verdi.  
Bor kaymakamlığı  toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantının açılış konuşmasını yapan Niğde Aile ve Sosyal Politikalar Müdürü Harun Koca, muhtarların konuyla ilgili halkı bilgilendirmeleri gerektiğini söyledi.  Koca, "Muhtarlar, bu tür vakalarla ilgili duyumlar aldıklarında kolluk birimlerinin 155 ve 156 hatlarına, ya da Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü 183 hattına bildirmeli. Bildirimde bulunanların bilgilerinin gizli tutuluyor. Bu tür aramalar ücretizdir. Bu konudaki bildirimler, yasal sorumluluktur" diye konuştu.  
Niğde Aile ve sosyal politikalar il müdürlüğüne bağlı  Sosyolog , erken yaşta evliliklerin çocuklar üzerindeki psiko-sosyal etkileri ile bu tür evliliklerde karşılaşılan olumsuzluklara değindi. 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Metin Usta’ya Son Veda
Metin Usta’ya Son Veda