Advert

Yapılandırmada son gün bugün

Yapılandırmada son gün bugün
Yapılandırmada son gün bugün Tuncay Aytaş
Bu içerik 402 kez okundu.

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürü Mustafa Aydoğdu, SGK prim borçlarının yeniden yapılandırılmasına ilişkin, "Vatandaş özellikle peşin ödeme avantajını çok iyi değerlendirmelidir." dedi.
18.05.2018 tarihli ve 30425 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren 7143 sayılı Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması İle Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun ile Sosyal Güvenlik Kurumuna borcu olan işveren ve sigortalıların borçları yapılandırılıyor.
Niğde Sosyal Güvenlik İl Müdürü Mustafa Aydoğdu, “Yapılandırmaya başvurup ilk taksiti ödeyen işverenlerimiz, 'Borcu yoktur' yazısı alabilecek, bu sayede kamu ihalelerine girebilecek, nefes kredisi başvurusunda bulunabilecek. En önemlisi de istihdam teşviklerinden yararlanmaya başlayacak. BAĞKUR sigortalılarımız da Ziraat Bankası ile yaptığımız kredi anlaşmasıyla yapılandırma kapsamında, borcunu peşin ödeyerek veya dondurulan hizmet sürelerini ihya ederek emekli olabilecek." dedi.
Aydoğdu, BAĞKUR'lu sigortalıların hizmet sürelerini dondurarak veya yapılandırmanın ilk taksitini ödeyerek sağlık hizmetlerinden yararlanmaya başlayabileceklerini aktardı.
Genel sağlık sigortalılarına da yapılandırma kapsamında borçlarını faizsiz olarak 31 Aralık tarihine kadar ödeme imkânı verildiğini, genel sağlık sigortalılarının bu tarihe kadar da borcuna bakılmadan tüm sağlık hizmetlerinden yararlanabileceğini ifade eden Aydoğdu, "Yapılandırmada son müracaat tarihi 31 Temmuz günüdür. İlk taksit ve peşin ödeme süresi 31 Ağustos, ödemeler 2 ayda bir taksitler halinde 6-9-12 veya 18 taksit tercihiyle yapılabilecek. Vatandaşlar başvuruyu ihmal etmemeli, özellikle peşin ödeme avantajını çok iyi değerlendirmelidir." dedi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Metin Usta’ya Son Veda
Metin Usta’ya Son Veda