Advert

Niğde’den Arabistan’a paketlenmiş domates ihraç ediliyor

Niğde’den Arabistan’a paketlenmiş domates ihraç ediliyor
Niğde’den Arabistan’a paketlenmiş domates ihraç ediliyor Tuncay Aytaş
Bu içerik 683 kez okundu.

Niğde İl Tarım ve Ormancılık İl Müdürü Asım Baş, Tarım Bakanlığı tarafından Kırsal Kalkınma Ekonomik destek projesi kapsamında Niğde Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü koordinesinde, Niğde’nin Altunhisar İlçesinde 3 Milyar TL mal olan yaş meyve ve sebze paketleme tesisleri tamamlandığını söyledi.
Tarım Bakanlığı tarafından Kırsal kalkınma Ekonomik destek projesi kapsamında Niğde Tarım ve Ormancılık İl Müdürlüğü koordinesinde yapımı tamamlanan ve çalışmalarına başlayan Cemil Acar’a ait Altunhisar ilçesindeki yaş meyve ve sebze tesislerinde incelemelerde bulunan Tarım ve Ormancılık il Müdürü Asım Baş; “Niğde'nin üretim kısmından sonra işleme kısmındaki alt yapı eksikliklerini iki yıldır ekonomik yatırımlar desteği ile çok şükür tamamlama noktasına geldik. Bunun bir örneğini bugün gururla gezdik. Bu arada işletmemiz ortalama 40 kişi istihdam ediyor. Ve ürünlerimiz buradan paketlenerek yurt dışı ve yurt içi satışları anında yapılıyor” dedi.
Niğde’nin Altunhisar ilçesinden hazır paketlenmiş vaziyette Suudi Arabistan’a ihracat yapan tüccar;  “Biz ürünümüzü alıp nakliye ile götürüp kapı kapı işleme yeri arardık. Çok güzel olmuş. Şimdi bütün işlemler buradan yapılıyor. Buradan paketlenmiş ürünleri tırlarımıza yükleyerek Arabistan’a götürüyoruz” dedi. 
 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Metin Usta’ya Son Veda
Metin Usta’ya Son Veda