Advert

Ulukışla Kaymakamından pazarcı esnafına ziyaret

Ulukışla Kaymakamından pazarcı esnafına ziyaret
Ulukışla Kaymakamından pazarcı esnafına ziyaret Tuncay Aytaş
Bu içerik 292 kez okundu.

Ulukışla ilçe Kaymakam Vekili Nurullah Cemil Erciyas, ilçe merkezine kurulan semt pazarını ziyaret edere esnaf sorun ve taleplerini dinleyerek hayırlı işler temennisinde bulundu.
Pazarcı esnafının istek ve sorunlarını dinleyen Kaymakam Vekili Erciyas, ürün ve fiyat çeşitliği sunması açısından bu tür pazarların çok önemli olduğunu söyledi.
Halkın içinden çıkan esnafların yine halka hizmet ettiklerini ifade eden Erciyas,” Ulukışla’lı esnaflar ile birlikte başka yerlerden de gelen esnafların çeşitli ürünleri satışa sunduğu pazarda, her bütçeye uygun ürün bulmak mümkün. Bu özelliği dolayısıyla vatandaşlarımız doğal olarak yoğun bir şekilde bu pazarlara geliyor. Bende bugün semt pazarını ziyaret ederek, vatandaşlara ve esnaflara hal hatır sormak istedim” diye konuştu.
Kaymakam Vekili Erciyas, esnaf ziyaretlerinde kendisini çok etkileyen bir durum ile karşı karşıya kaldığını belirterek şunları söyledi; ”4 çocuk annesi bir pazarcı esnafı hafta içinde özel bir şirkette çalışıyormuş. Tek tatil günü olan pazartesi günü ise pazarda çeşitli ürünler satarak aile bütçesine katkıda bulunuyormuş. Durumu kendisi anlattı. Kaymakam olarak benden bir isteğin var mı diye sorduğumda,’ Allah’a şükür hiçbir bir isteğim yok. Çalışarak çocuklarımı okutuyorum. Ziyaretiniz bizleri çok mutlu etti’ dedi. Tabiri caizse ekmeğini taştan çıkaran bu kardeşimizde Şerife Bacı’nın azmi ve kararlılığını gördüm. Allah işlerinde kolaylık versin ve bereketli kazançlar nasip etsin.”
Kaymakam Erciyas, daha önce sebze pazarını ziyaret ettiğini hatırlatarak, fırsat buldukça bu tür ziyaretleri gerçekleştireceğini sözlerine ekledi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Metin Usta’ya Son Veda
Metin Usta’ya Son Veda