Advert

Vali Şimşek, çekiçle örs üzerinde kızgın demir dövdü

Vali Şimşek, çekiçle örs üzerinde kızgın demir dövdü
Vali Şimşek, çekiçle örs üzerinde kızgın demir dövdü Tuncay Aytaş
Bu içerik 319 kez okundu.

Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, Nar köyünde ziyaretinde demirci esnafını ziyaret ederek demir ustasının elinden çekici alıp örs üzerinde kızgın demir dövdü.
İlçe, belde, köy ve mahalle ziyaretleri kapsamında Niğde Merkeze bağlı Nar, Gösterli ve Kayırlı köylerinde vatandaşlarla bir araya gelen Vali Yılmaz Şimşek, alın teri dökülmeden kazanılan paradan hayır gelmez diyerek ziyaret ettiği demirci dükkanında demirci ustasının elinden aldığı çekiçle örs üzerinde kızgın demir dövdü.
Sanayi esnafının karşılaştıkları sorunları, sıkıntıları ve taleplerini dinleyen Vali Şimşek, sanayi esnaflarla da bir süre sohbet ederek, esnafların ticari faaliyetleri ve işleri hakkında da bilgiler aldı. Bir sorunları ve talepleri olması halinde esnaflara kapılarının her daim açık olduğunu ifade eden Vali Şimşek, esnaflara bereketli bol kazançlar temennisinde bulundu.
En kutsal kazanç alın teri ile kazanılan helal kazanç olduğunu söyleyen Vali Yılmaz Şimşek; “ Bizler, millet olarak, işçinin, emekçinin hakkını alın teri kurumadan vermenin hassasiyetine haiz bir kültürün mensuplarıyız. Sıcak ocak karşısında sabahtan akşama kadar ayakta demir döverek helal yoldan esnaflarımızın devlet olarak her zaman yanındayız ve yanlarında olmaya da devam edeceğiz. Atalarımız bizlere en hayırlı kazancın alın teriyle elde edilen kazanç olduğunu öğretmişlerdir” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Metin Usta’ya Son Veda
Metin Usta’ya Son Veda