Advert

Tarım Müdürü mantar üretim tesislerini inceledi

Tarım Müdürü mantar üretim tesislerini inceledi
Tarım Müdürü mantar üretim tesislerini inceledi Tuncay Aytaş
Bu içerik 242 kez okundu.

Niğde İl Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Asım Baş, Gümüşler Kasabasında bulunan İstiridye Mantarı Üretim tesisini ziyaret etti.
İl Müdürümüz Asım Baş Gümüşler Kasabasında Fatih Bayezit’ e ait istiridye ve kütük mantarı üretim tesisini ziyaret ederek incelemelerde bulundu. İl Müdürüne bilgi veren mantar üreticisi Bayezit; ”Farklı alanlarda üretim yapma merakım vardı. Niğde İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğümüzün desteği ve yönlendirmesiyle evimizi bir üretim sahasına döndürerek buradan önemli bir gelir elde edeceğimizi düşünüyorum. İl Müdürümüzün de bizlerin yanında olduğunu ve desteklediğini görmekten çok memnun oldum” dedi.
Bu yıl İl Özel İdaresi kaynakları ile yüzde 60 hibeli 75 ton mantar kompostu dağıtıldığını ifade edene İl Müdürü Baş, “Devletimizin desteklerinin başarı ile hayata geçirilmesini görmek bizleri çok memnun ediyor. İlimizdeki tarımsal üretim çeşitliliğinin artması için İl Müdürlüğü olarak çiftçilerimize destek olmaya devam edeceğiz. Güzel ve modern bir mantar üretim tesisi kurmuş olan Fatih kardeşimizi tebrik ediyorum ve tüm genç girişimcilerimize örnek olmasını diliyorum " dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Metin Usta’ya Son Veda
Metin Usta’ya Son Veda