Advert

Yaşar’a E-Twinning okulu levhası takdim edildi

Yaşar’a E-Twinning okulu levhası takdim edildi
Yaşar’a E-Twinning okulu levhası takdim edildi Tuncay Aytaş
Bu içerik 254 kez okundu.

Niğde İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Yaşar Akşemseddin Bilim ve Sanat Merkezi öğretmen ve idarecilerini makamında ağırladı. Bilsem öğretmen ve idarecisi, Niğde İl Milli Eğitim Müdürlüğünde düzenlenen törenle ödüllerini aldı. Törende İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Yaşar, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Sinan Ecer ile e-Twinning İl Koordinatörü Tuğba Alagöz ve proje ekibi yer aldı.
Niğde Bilsem, sırası ile önce e-Twinning Ulusal Kalite Etiketi daha sonra da e-Twinning Avrupa Kalite Etiketi ödüllerini aldı.  e-Twinning Avrupa Kalite Etiketi, Ulusal Destek Servisi (UDS) tarafından Ulusal kalite etiketi alan projelerden seçilen projeler, Merkezi Destek Servisine teklif edilerek, uygun görünen projeler ve yürütücü öğretmenler Avrupa Kalite etiketi verilir.
Bilsem İngilizce Öğretmeni Osman Aydoğar’ın proje yürütücüsü olarak yer aldığı çalışmalar ile Bilsem, ilk olarak Ekim 2017´den itibaren “E-Twinning okulu” resmi unvanını kazandı. 2018-2019 yılında Avrupa’da 1211 okul e-Twinning Avrupa Kalite Etiketi ödülünü almaya hak kazandı. Türkiye’de 175 okul bu ödülü aldı. Akşemseddin Bilim ve Sanat Merkezi de ödül alan okullardan birisi olmayı başardı. Niğde’de ise, e-Twinning Avrupa Kalite Ödülü alan ilk kurum olmayı başardı. Böylece; Niğde Bilsem Avrupa’nın ilk E-Twinning okulları arasına girdi.
Niğde İl Mili Eğitim Müdürü Halil İbrahim Yaşar ise, “İlimizi Avrupa’da temsil eden öğretmenler; projeleri ile öğrencilerini 21. yüzyıl becerileri ile geliştirmeye, araştırmaya yönlendirmişlerdir. Ayrıca projelerde öğretmenler öğrencilerin yabancı dil gelişimine de katkı sağlamışlardır” dedi.
Yaşar, ayrıca Milli Eğitim Bakanlığı ve Milli Eğitim Müdürlüklerinin en önemli görevlerinin birisinin de öğrencilerin ufuklarını açmak adına uluslararası çalışmaların yapılması olduğunu da belirterek Bilsem ekibini başarılarından dolayı kutladı.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Metin Usta’ya Son Veda
Metin Usta’ya Son Veda