Advert

Vali Şimşek’ten, 2160 metre rakımdaki çobana ziyaret

Vali Şimşek’ten, 2160 metre rakımdaki çobana ziyaret
Vali Şimşek’ten, 2160 metre rakımdaki çobana ziyaret Tuncay Aytaş
Bu içerik 428 kez okundu.

Niğde valisi Yılmaz Şimşek, Çamardı ilçesine bağlı Demirkazık köyünde çobanlık yapan Hasan Karataş'ı Demirkazık dağı eteklerinde bulunan 2160 rakımlık  'Emli yaylasında' ziyaret ederek sorunları ve taleplerini dinledi.
Emli yaylası bölgesinde koyun ve keçi yetiştiriciliği yapan çoban Hasan Karataş'a yaptığı ziyarette Niğde Valisi Yılmaz Şimşek; "Sizlerle şehrin içindeki gibi görüşmek kolay olmuyor. Bu sebeple siz gelemiyorsanız biz size gelelim dedik. Yaptığınız işin ne kadar zor olduğunun farkındayım. Sizler gibi ben de bir çiftçi ailenin çocuğuyum. Buradaki şartlarınız nedir, istek ve temennilerinizi, sorunlarınız ile hasbihal olmak için bugün sizlerle buradayım İnternet olmak üzere birçok sorunlarınıza imkânları arttırarak, hayvan yetiştiriciliğine teşvik etmek bizlerin başlıca görevidir. Diğer bölgelere de bu tür ziyaretlerde bulunacağım. Çobanlarımız yanlarında olduklarımızı bilsinler” dedi.
Vali Şimşek, Demirkazık zirvesinin gölgesinde eşsiz güzelliğiyle göz kamaştıran Emli Vadisinde sürüsünü otlatırken rastladığımız Hasan kardeşimin mesaisine ortak olduk. O, anılarını anlattı biz dinledik. Hoş sohbeti için kendisine teşekkür ediyorum" dedi.
Kendilerini ziyaret etmesinden çok memnun kalan 36 yaşındaki çoban Hasan Karataş, "Yıllardır ben ve babam emli yaylasında çobanlık yaparız. Ömründe ilk deva bir vali ile dağın zirvesinde karşılaştık. İlk önce ben inanmadım. Birisi şaka yapıyor zannettim. Bu yaşıma kadar hiçbir vali yaylada koyunlarımın yanında misafir olmadı, bizleri çok memnun etti ve dertlerimizi dinledi. Çok mutlu olduk" diyerek yaşadığı sevinci paylaştı.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Metin Usta’ya Son Veda
Metin Usta’ya Son Veda